Dokonalý úsměv díky ústní hygieně | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Dokonalý úsměv díky ústní hygieně

9. 12. 2020

Dentální centrum, přístroj na mezizubní hygienu a tři modely sonických kartáčků. To jsou novinky, se kterými v rámci své nové produktové řady nazvané PERFECT SMILE, přišla na trh česká značka Concept. Všechny produkty nové řady se nejen dokonale postarají o zuby, ale také o mezizubní prostory a dásně. A pochlubit se mohou i nejrůznějšími chytrými funkcemi, například UV sterilizací nebo inteligentním časovačem.

Zpříjemněte si čištění zubů

„Ústní hygiena je podstatnou součástí našeho každodenního života a hezké zdravé zuby a svěží dech za těch pár minut strávených v koupelně určitě stojí. I tuhle činnost si ale lze ulehčit a zpříjemnit. Třeba tím, že sonický zubní kartáček za vás pohlídá optimální dobu čistění zubů nebo dokonalým vyčištěním mezizubních prostor a jazyka pomocí ústní sprchy,“ řekla Ing. Kamila Trávníčková, Business Development Director české značky elektrospotřebičů Concept.

Kompletní péči o celou ústní dutinu zajistí nové Dentální centrum 2v1 ZK4030 PERFECT SMILE, které nabízí sonický zubní kartáček a přístroj pro čištění mezizubních prostor.

Sonické kartáčky pracují na principu jemných ultrazvukových vibrací, kdy se hlavice kartáčku při práci pohybuje rychlostí 38 000 kmitů za minutu. Štětinky kartáčku se tak lépe dostanou do mezizubních prostor, kde odstraní zubní plak, poradí si se skvrnami na sklovině a zároveň šetrně ošetří dásně. Přístroj na mezizubní hygienu, takzvaná „ústní sprcha“, je výrazně efektivnější než běžné mezizubní kartáčky a dentální nitě. Díky využití vysokého tlaku vody dokonale vyčistí mezizubní prostory, odstraní zubní plak a namasíruje dásně. Jeho pravidelným používáním dochází k výraznému snížení rizika tvorby zubního kazu a kamene, zlepšení celkového stavu dásní a eliminace vzniku zánětů.

Sonické kartáčky i ústní sprcha jsou vhodné pro každého. U dětí se doporučují už od 8 let, ale začátek používání je kvůli vývoji chrupu dítěte dobré konzultovat se stomatologem. Díky důkladnosti při čištění a schopnosti dostat se i do těch nejmenších prostor ale sonické kartáčky i ústní sprchu určitě ocení osoby s rovnátky, korunkami, fazetami nebo zubními náhradami. Aby byla jejich práce bezchybná je ale potřeba každé 3 měsíce měnit hlavice určené k ústní hygieně vyměňovat,“ vysvětlila Ing. Kamila Trávníčková.

O mezizubní prostory a dásně se dokonale postará Přístroj na mezizubní hygienu ZK4020 PERFECT SMILE. Má 3 režimy čištění (NORMAL pro běžnou péči o ústní dutinu; SOFT pro jemné čištění zubů a dásní a PULSE pro efektivní odstranění zbytků jídla a plaku) a také 3 typy trysek (NORMAL, ORTHODONTICS a TONGUE). Na jedno nabití vydrží pracovat až 10 hodin a plná nádržka vody mu vystačí na 45 sekund.

UV sterilizátor

Sonický zubní kartáček s UV sterilizátorem ZK4040 PERFECT SMILE se dokonale postará nejen o hygienu ústní dutiny, ale také o tu svoji. Jeho součástí je UV sterilizátor, který díky ultrafialovému světlu zlikviduje až 99,9 % bakterií na hlavici kartáčku a zabrání jejich dalšímu množení. Dokonale čistý a připravený k dalšímu použití je tak během pár minut. Kromě této funkce ale nabízí i 10 režimů čištění, inteligentní časovač na 4×30 sekund a paměťovou funkci, takže se při každém novém zapnutí automaticky nastaví do posledního režimu. Má ale i dvě vyměnitelné kartáčové hlavice (Daily Clean a Sensitive) s jednoduchým upínacím systémem Click-in a pracovat vydrží až 10 hodin.

Na cesty, ale i mimo ně

Sonický zubní kartáček s cestovním pouzdrem ZK4010 PERFECT SMILE a Sonický zubní kartáček ZK4000 PERFECT SMILE mají časovač na 4×30 sekund, 2 vyměnitelné kartáčové hlavice (Daily Clean a Sensitive) se systémem nasazení Clik-in a vydrží pracovat až 10 hodin. Jednodušší model ZK4000 nabízí 3 režimy čištění a model ZK4010 pak kromě 5 režimů čistění také praktické cestovní pouzdro.

Více na www.my-concept.cz


publikováno: 9. 12. 2020, v rubrice Domácnost
Štítky: hygiena, zuby

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+