Halloweenská dýně bez pořezaných prstů | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Halloweenská dýně bez pořezaných prstů

28. 10. 2020

Halloween se blíží, a i když se letos budeme muset obejít bez větších akcí a stezek odvahy, děti o oblíbený svátek nepřijdou. Využijte chvíle trávené doma k výrobě té nejoblíbenější halloweenské dekorace – vydlabané dýně. Máme pro vás videonávod, díky kterému to zvládnete levou zadní jak vy, tak vaše děti.

Dlabání dýní může někdy pěkně potrápit

Stačí říznutí vedle a požadovaný tvar je pryč, navíc klasický nůž po dýni klouže a řezání je pro děti poměrně nebezpečné. S návodem od multitoolu 3Dsimo Multipro ale dlabání zvládne každý, a bez pořezaných prstů nebo obřího nepořádku všude kolem.

Jak na to? Stačí na dýni nakreslit požadovaný tvar a pak začít multitoolem, který padne do každé ruky, vyřezávat. Díky přesnému nástroji neuděláte chybu a nestane se, že z původně plánovaného děsivého obličeje bude jen prapodivná díra v dýni. Řezání navíc zvládnou i větší děti, pro které může být vyrábění halloweenských dekorací skvělá zábava na dny trávené doma.

Perníčky z dýně

Odřezky z vydlabané dýně navíc můžete použít při pečení zdravých halloweenských dýňových perníčků. K přípravě jedné várky budete potřebovat následující ingredience:

Suroviny: 150 g dýně, 100 g medu, 1 vejce, 100 g másla, 120 g fruktózy, 400 g mouky (špaldová), lžičku jedlé sody, perníkové koření, lžičku citronové šťávy, rum

Postup:

Vařenou dýni rozmačkáte na pyré a společně s vejcem, medem a fruktózou ji vyšleháte v hladkou pěnu. Přidáte mouku se sodou a perníkovým kořením a vypracujete hladké těsto. Po odležení v lednici z něj pomocí strašidelných formiček, které snadno vyrobíte za použití multitoolu 3Dsimo Multipro, vykrájíte požadované tvary. Po 12 minutách v troubě rozpálené na 170°C máte připravené občerstvení pro celou rodinu. Perníčky ozdobte polevou z fruktózy, citronové šťávy a rumu.

A pokud plánujete duchařskou párty se vším všudy, ozdobte si v halloweenském duchu i skleničky. Požadovaný tvar nebo obrázek předkreslítte tužkou a pak multitoolem vygravírujete finální podobu.

  • Multitool 3DSimo Multipro je k dostání na většině větších e-shopů, na www.3dsimo.com nyní navíc se slevou 31 %. Pak už stačí jen vhodná dýně a halloweenská zábava může začít!

Celý videonávod naleznete ZDE


publikováno: 28. 10. 2020, v rubrice Domácnost
Štítky: dítě, zábava, zelenina

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+