Inteligentní dům vám zajistí pohodlí | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Inteligentní dům vám zajistí pohodlí

2. 3. 2012

Inteligentní bydlení je vlastně zároveň životní styl známý jako Smart Living. Zajistí vám nejen komfort a bezstarostnost, ale i pomoc v péči o domácnost i členy rodiny včetně dětí. Domácnosti zadáte své požadavky, co si přejete, aby sama vykonávala, a tím vaše starost končí.

Inteligentní dům pozná, kdy jste doma

Když ráno vstanete, vysunou se žaluzie a dům se vytopí na ideální teplotu. K večeru se vyhřeje podlaha v koupelně, protože váš dům ví, že se v tuto dobu chodíte koupat. „Když jdete spát nebo odcházíte, ztlumí se procesy, které nejsou zrovna zapotřebí. Dům sám vypne některé spotřebiče a zásuvky, vodu, ztlumí a reguluje topení a celkově zabezpečí váš domov,“ objasňuje Dominik Hutečka ze společnosti PanLiving, která se inteligentním bydlením zabývá. Vaši domácnost můžete ovládat i na dálku. Díky tomu máte neustálý přehled o tom, co se s vaším domem děje, i když tam právě nejste.

Pohodlí a bezpečnost

Díky inteligentnímu bydlení máte více času na sebe i svou rodinu. „Všichni kdo mají dům, vědí, jak je starost o něj časově náročná. Jsme velmi pracovně vytíženi a už se nechceme zabývat tím, proč je v domě zima nebo kdo nezamkl dveře. Chceme se věnovat sobě, rodině a společné zábavě,“ líčí Lucie, která si s manželem takový dům pořídila.

NakupniCentrum.cz

V inteligentní domácnosti máte přehled o tom, co se v domě děje. Víte tedy, že jsou zabezpečené či vypnuté spotřebiče, že je vana napuštěná na správnou teplotu. Důležitým bezpečnostním prvkem mohou být také tzv. IR závory, které spustí okamžitý poplach, kdyby někdo spadl do bazénu. I nenápadné noční osvětlení, které se automatiky rozsvítí, když se setmí, je další komfortní prvek oceňovaný nejen rodiči s malými dětmi.

Mnoho dalších vychytávek

Žádné hledání DVD s vyvolenou pohádkou pro děti, během kterého vás napadá minimálně 10 míst, kde by mohla ona ztracená pohádka být. Všechny pohádky můžete mít nahrané na jednom centrálním úložišti a jednoduše vše ovládat na jednoduchém centrálním panelu. „Když děti chtějí pohádku, mohu ji pustit odkudkoliv, třeba z kuchyně, když chystám večeři. Stačí stisknout tlačítko TV hala, pak druhým vybrat pohádku a je to hotovo. Žádné slzičky kvůli ztraceným pohádkám,“ pochvaluje si Lucie.

www.panliving.cz


publikováno: 2. 3. 2012, v rubrice Domácnost
Štítky: bezpečný, dítě, kuchyně, nákupy, pojištění, pokoj, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+