Jak můžete zefektivnit předvánoční úklid? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jak můžete zefektivnit předvánoční úklid?

30. 11. 2021

Zatímco dříve bylo během předvánočních úklidů nejdůležitější, aby sklo bylo co nejvíce naleštěné a vše se stihlo, než přijde první návštěva, v dnešní době se priority obrací. Jak se co nejefektivněji přizpůsobit a zvládnout svátky ve zdraví?

Návštěvy v době pandemie snižujeme na minimum a pečlivě si vybíráme, koho pozveme. A když už někdo dorazí, chceme mít jisto, že ho pohostíme v téměř sterilní čistotě, kde vir nebude mít šanci. Je tedy na čase vyzbrojit se chytrými pomocníky, kteří letošní předvánoční úklid ještě zintenzivní.

Při generálním úklidu

Všechno začíná velkým čištěním skříní, polic, zásuvek a skrytých koutů, kam se člověk během roku moc často nepodívá. Vezměte si na pomoc speciální prostředek na dezinfekci ploch a povrchů od značky VH Eco. Čistí před viry a bakteriemi a slouží k dezinfekci různých materiálů, zařízení a předmětů, které přicházejí do styku s potravinami nebo nápoji, ale také jako dezinfekce pitné vody. Hodí se i na dřevo, lak či zeď.

Po vaření či pečení

Prostředek pro potlačení pachů je velmi praktickým pomocníkem. Jednak zbaví váš byt intenzivního zápachu z jídla nebo třeba zvířat, ale zároveň také dezinfikuje. Spolu s pachem totiž umí pohlcovat i viry a bakterie. Hodí se však třeba i do auta nebo různých veřejných či obchodních prostor.

Když čekáte hosty

Virové a bakteriální infekce se nejčastěji šíří vzduchem. Napadlo vás ale zařadit čištění vzduchu mezi položky vašeho velkého úklidu? Přitom to jde tak snadno. **Prostředek na dezinfekci vzduchu ve spreji **jednoduše před příchodem hostů (ale i po jejich odchodu) nastříkáte do místnosti a on nečistoty pohltí. Nejspolehlivěji však funguje ve spolupráci s profesionálním zvlhčovačem vzduchu.

Na štědrovečerní stůl

Součástí každé štědrovečerní tabule bývá i mísa s čerstvým ovocem. Aby bylo stoprocentně čisté, vezměte si na něj další vychytávku od VH Eco. Prostředek na ošetření ovoce, zeleniny a květin však využijete i při péči o pokojové rostliny, jejichž listy je potřeba také během předvánočního úklidu čistit. Tento přípravek ještě navíc zvyšuje jejich odolnost a efektivně bojuje proti plísním, hnilobě i bakteriální nákaze.

Pro dlouhodobě čistý vzduch

Pokud chcete doma dýchat čistý vzduch po celé svátky i dlouho po nich, pořiďte si zvlhčovač vzduchu Airbi Cubic. Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu české výroby s ionizátorem, který do ovzduší šíří záporně nabité ionty, které jsou zdraví prospěšné a pomáhají čistit vzduch od prachu nebo cigaretového kouře. Naplníte ho vodou, do níž přidáte ještě zmíněný prostředek na dezinfekci vzduchu, a tak budete navíc chránění i před viry a bakteriemi. Přidáním své oblíbené vůně si můžete klima ještě víc zpříjemnit a využít příznivých účinků aromaterapie. Nádobu na vodu má Cubic dostatečně velkou (5 litrů), a tak vydrží na jedno naplnění pracovat klidně celý den i noc.

www.vheco.cz/e-shop/


publikováno: 30. 11. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+