Jak mýt správně okna? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jak mýt správně okna?

23. 8. 2022

Ke krásnému bytu patří čistá okna. I když se nabízí mnoho úklidových firem, možná si je raději umyjete sami. Víte ale čím začít a jak postupovat, aby byl výsledek dokonalý? Zaměstnanci úklidové firmy www.Ohayno.cz pro vás připravili několik tipů, jak u mytí nestrávit celý den.

Kdy je ideální doba pro mytí oken?

Než začnete mýt okna zjstěte, jaké bude počasí. Za horkého slunečného dne čisticí prostředky příliš rychle na okně schnou, takže je nestihnete setřít, aniž by na oknech zůstaly šmouhy. Naopak v zimě mohou ztrácet svoji účinnost. Na mytí je vhodné počkat i v případě, že se blíží déšť, který okna může zase ušpinit. Nejvhodnější dobou pro mytí oken je teplé a bezvětrné počasí.

Jak správně umýt okna?

Vždy začněte tím, že z okenního parapetu odstraníte všechny rostliny a další předměty, aby mytí nic nepřekáželo. Pak sundejte záclony a závěsy a vyperte je, aby se z nich do oken nedostal prach.

Dalším krokem je vyčištění rámů a parapetů. Tento postup nepodceňujte, protože rámy zaručují čistý vzhled oken. Právě na nich se hromadí mnoho nečistot, které se pak mohou přenášet na již čistá okna.

Poslední fází je samotné mytí skel pomocí speciálních čisticích prostředků.

Nářadí a čisticí přípravky

Ke kvalitnímu mytí nezapomeňte vybavit svoji domácnost speciálními pomůckami. Pokud máte velmi znečištěná okna, doporučujeme je nejprve umýt mýdlovou vodou. Pomůže to odstranit velké množství maziva a prachu.

Doporučujeme používat rozmýváky, aby se čisticí prostředek rovnoměrně rozetřel po skle. Jednoduše ho namočte do kbelíku s vodou a čističem a potřete okna z obou stran. Neobejdete se ani bez stěrky na okna. Nejúčinnější je gumová, která viditelně odstraňuje vodu s přípravkem již po prvním setření. Postupně s ní shora dolů setřete čisticí prostředek. Pozor! Je důležité utírat vzniklou pěnu shora dolů, aby nedošlo k dalšímu zašpinění. Některým se však líbí směr zleva doprava a naopak.

Nepostradatelnou pomůckou je utěrka z mikrovlákna. Můžete ji použít k rychlému odstranění zbylých skvrn nebo drobných nečistot. Lze ji použít také k leštění oken.

Když nemáte na mytí oken čas ani chuť

Pokud se na mytí oken sami necítíte, najměte si profesionála. Úklidové firmy mají k dispozici veškeré potřebné vybavení. Díky speciálním nářadím a přípravkům na mytí oken zvládnou úlid rychle a kvalitně. Firma Ohayno nabízí úklidové služby v bytech, domech, rodinných domech, chatách, kancelářích, obchodech a obchodních centrech.

více na: www.Ohayno.cz


publikováno: 23. 8. 2022, v rubrice Domácnost
Štítky: úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+