Jak se bránit nadměrnému pocení nohou? | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jak se bránit nadměrnému pocení nohou?

30. 1. 2023

Pocení je přirozená součást termoregulace organismu a podporuje ho nejen zvýšená teplota, ale také námaha nebo třeba stres. Potíme se na různých místech těla včetně chodidel, a to někdy může znamenat problém, zvláště v zimě, kdy nosíme uzavřenou obuv. A zdaleka nejde jen o nepříjemný pocit vlhkých nohou. Problémem je především zápach a možnost vzniku plísní. Nic ale není ztraceno, protože i pocení se dá z velké části regulovat. Prevencí je vhodná obuv, ponožky z přírodních materiálů a dokonalá hygiena. A pokud ani to nestačí, vyzkoušejte bylinné koupele nebo speciálními přípravky, které dokážou pocení regulovat.

Nohy v suchu

Nadměrné pocení nohou ohrožuje hygienu nohou i čistotu obuvi. Abychom zabránili nepříjemnému zápachu, je třeba udržet nohy v suchu. Tím chráníme jejich zdraví a boty i nohy zůstávají hygienicky čisté. vVyzkoušejte speciální přípravky Pedik.

Pedik zásyp pro nadměrně potící se nohy udrží nohy v suchu a má antimikrobiální účinky. Snižuje pocení a výrazně omezuje tvorbu nežádoucích mikrobů, kteří ohrožují zdraví nohou, aktivují plísně a způsobují nepříjemný odér. Zásyp Pedik omezuje pocení i zápach a dopřeje vašim nohám zklidnění. Chrání vaše nohy a přináší pocit komfortu po celý den.

Antiperspirant Pedik je rychleschnoucí sprej, který zamezí pocení nohou a vzniku nežádoucího zápachu. Obsahuje chlorohydrát hliníku – nejúčinnějšílátku s antiperspiračním účinkem. Dokáže omezit nadměrné pocení až na několik hodin a nedráždí pokožku. S Pedikem budou nohy v suchu a příjemně svěží. Současně je účinnou prevencí proti kožním onemocněním. 

Abyste chránili také obuv, zkuste nový Pedik DEO a budete překvapeni, jak příjemně ji provoní.

  • Přípravky seženete v obchodech i v e-shopu www.alpa.cz

publikováno: 30. 1. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: boty, hygiena, nohy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+