Jarní úklid bude hračka | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jarní úklid bude hračka

12. 4. 2021

Jaro je tu a s ním přichází velký jarní úklid. Nebojte, pokud si zvolíte správné pomocníky, uvidíte, že budete mít raz dva hotovo a domácnost jako klícku. Vyzkoušejte naše tipy.

Čistá kuchyň je dobrý začátek

Při úklidu postupujte systematicky z jedné místnosti do druhé. Začít můžete třeba kuchyní. Pozornost věnujte sporáku, mikrovlnce a digestoři, na kterých bývají nánosy mastnoty. V kuchyni pak pravidelně věnujte pozornost všem omyvatelným plochám, nezapomínejte ani na odpadkový koš nebo třeba dětskou židličku.

Tip: Dezinfekční čistič na kuchyni Lysoform účinně odstraní až 99,9 % bakterií, plísní a virů, navíc je účinný proti novému typu koronaviru SARS-CoV-2. Přípravek se vyznačuje hloubkovou čistící a vysokou odmašťovací silou. Bonusem, který oceníte, je příjemná vůně. Použití čističe je navíc velmi jednoduché. Přípravek stačí nastříkat na povrch, nechat 15 minut působit a setřít navlhčeným hadříkem nebo utěrkou.

Hygienicky čistá koupelna a toaleta

V koupelně a na toaletě často bojujeme nejen s odstraněním vodního kamene, ale i se zbytky mýdla, rzí, odolnou špínou a samozřejmě i s mikroorganismy a bakteriální aerosoly, které se dostanou téměř všude. Při úklidu tak kromě klasické sanity neopomíjejte očistit i místa, kterých se často dotýkáte, například splachovač na WC, sprchovou hlavici, dávkovač mýdla či kelímek na kartáčky.

TIP: Bref Pronature Bathroom poskytuje hygienickou čistotu a odstraňuje vodní kámen a nečistoty ze všech povrchů koupelny. Jeho udržitelná receptura se skládá z 99,9 % přírodních přísad a lahev je vyrobená ze 100% recyklovaného plastu. Cena Bref

Tip: Bref Perfume Switch přichází s novým, prémiovějším balením. V porovnaní s jinými WC bloky je výjimečné jeho „dvojí“ uvolňování vůně. Primární vůně se uvolňuje při suchém stavu WC bloku a sekundární při jeho kontaktu s vodou. Bref Perfume Switch je nyní k dispozici také v kombinaci vůní levandule a květu bavlny.

Věnujte pozornost podlahám

Ať už doma máte parkety, plovoucí podlahu nebo dlažbu, měli byste si dát záležet na správné údržbě a péči. Každému typu podlahy totiž vyhovuje něco jiného a také drobné chyby ji mohou velmi rychle zničit. Navíc v dnešní době je také důležité myslet i na její pravidelnou dezinfekci – podlahy jsou totiž oblíbeným místem bakterií a virů, které se mohou rozšířit po bytě. Vinylové podlahy (PVC) jsou díky speciální ochranné vrstvě velmi odolné, a tedy i jednoduché na údržbu. Při dobré péči vám mohou vydržet deset až dvacet let. Hodí se tam, kde je „větší provoz“, jako je například chodba či předsíň. Vinylovou podlahu pravidelně zametejte abyste předešli vzniku škrábanců, umývejte teplou (ne horkou) vodou a s ohledem na vysoké riziko přenosu virů z vnějšího prostředí dezinfikujte.

Tip: S dezinfekcí podlahy i dalších omyvatelných povrchů v domácnosti vám může pomoct dezinfekční čistič na podlahy Lysoform, který je vhodný na všechny typy omyvatelných povrchů, na kterých zabíjí až 99,9 % bakterií, plísní a virů* včetně nového typu koronaviru SARS-CoV-2. Může být použit zředěný nebo neředěný.

Slangově nazývané „plovoucí podlahy“ patří mezi nejpoužívanější podlahové krytiny. Na rozdíl od vinylových jsou však o něco náročnější na údržbu. V péči o ně to rozhodně nepřehánějte s množstvím vody. Ta by se totiž mohla dostat do spár a uvolnit lepení, které podlahu drží pohromadě. Pokud se na podlaze objeví skvrna, ihned ji vyčistěte. I podlahy z přírodních materiálů mají úhlavního nepřítele v podobě vody, a tak při jejich čištění s ní opět šetřete. Základem je vysavač, který odstraní prach a nečistoty i z úzkých mezer a pořádně vyždímaný mop.

Vzhůru vyměnit zimní oblečení za jarní

S příchodem jara nastává pro většinu žen velmi oblíbený okamžik, a to výměna šatníku ze zimního na jarní. Prostor tak ve vaší skříni opět dostanou lehčí svetříky, sukně, šaty, lehké topy a halenky. Aby si vaše oblečení dlouhodobě zachovalo zářivost a tvary, nezapomínejte nejen v tento okamžik na kvalitní péči.

Tip: Prací gel Perwoll Renew & Blossom s funkcí 3v1 nejenže oblečení zahalí do květinové vůně s ovocně-orientálním nádechem, ale postará se i o jeho čistotu a pomůže uchovat původní tvar i barvy. Vaše oblíbené kousky tak budou vypadat stále jako nové a budete je moci opravdu vynosit.

Skleněné plochy bez šmouh

Skleněné povrchy jen velmi těžko udržíte po dlouhou dobu čisté a bez šmouh. Naštěstí, jejich čištění nevyžaduje příliš námahy, stačí dobrý čistící prostředek a rychle zatočíte s prachem, skvrnami či otisky od hrnečků a skleniček. Když už hovoříme o skleněných plochách, zvláštní pozornost určitě věnujte svým oknům. Ty si po zimě přímo žádají pořádnou „revitalizaci“ a nezapomeňte také na žaluzie, kliky, záhyby oken či parapety.

Tip: Clin Pronature – přírodní čistič na okna, který obsahuje až 99,9 % přírodních složek. Je šetrný k životnímu prostředí a jeho obal je 100% recyklovatelný. S novým Clinem budou okna a další povrchy během chvíle čisté, beze šmouh či prachu.

Čisté nádobí raz dva

Čas strávený doma s rodinou, společné vaření a pečení je velmi příjemné bez ohledu na roční období. Všichni ale víme, jak to končí – hromadou špinavého nádobí. Usnadněte si práci, přípravky určené k automatickému mytí nádobí Somat stejně jako prostředky na ruční mytí nádobí Pur vám se špinavým nádobím pomohou.

Tip: Somat ALL IN 1 tablety z řady Pronature jsou až z 94 % přírodního složení a obsahují přesně 0 % parfému, díky čemuž výrazně méně zatěžují životní prostředí. Navíc účinné třívrstvé tablety jsou dostupné ve 100% recyklovaném kartonovém obalu. Tablety se perfektně a rychle rozpouštějí a výsledkem je čisté a lesknoucí se nádobí, zatímco vy se můžete věnovat rodině, přátelům nebo svým koníčkům.

Pur Secret of the Mineral Pearls se nejen postará o dokonalou čistotu hrnců, pánví, talířů či příborů, ale stane se i skutečnou ozdobou každé kuchyně. A to díky minerálním perlám přírodního původu, které se ukrývají v každém balení a dodávají mu exkluzivní vzhled.


publikováno: 12. 4. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, hygiena, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+