Jednoduché recepty vás při chřipce postaví na nohy | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Jednoduché recepty vás při chřipce postaví na nohy

27. 1. 2017

Česko zasáhla každoroční chřipková epidemie v plné síle a „něco chytit“ lze prakticky na každém kroku. V práci, městské hromadné dopravě nebo od dalších členů rodiny. Proto jsme si pro vás připravili tři jednoduché recepty, které vám zaručeně pomohou se s nemocemi rozloučit co nejrychleji a stojí jen pár korun!

Sáhněte do lednice

Recepty z přírodních ingrediencí, bylinek, ovoce a zeleniny jsou často účinnější než jakékoli chemikálie. Nejen, že jsou přírodní síly ozkoušené již stovky let, navíc si je můžete připravit doma a víte přesně, co obsahují.

Horký nápoj se zázvorem a citronem

Nejprve si do menšího hrnce nalijte 2–3 dcl vody, záleží, jak velký máte šálek. Potom pomocí škrabky oloupejte 3–4 cm zázvoru. Na struhadle s miskou Fiskars nastrouhejte očištěnou část. Zázvor vám bude padat přímo do spodní nádobky, která spolehlivě zachytí i šťávu. Nastrouhaný zázvor vysypte do vroucí vody a pět minut povařte, slijte do připraveného hrnečku. Vymačkejte šťávu z poloviny citronu a připravte si med. Pozor, zázvorový nápoj nechte trochu ochladit a až poté do něj přidejte citron a podle chuti med. Příliš horká voda by zničila část vitamínů. Štiplavá chuť tohoto přírodního zázraku vám přinese rychlou úlevu.

Tip: Díky speciálně navrženému struhadlu s miskou Fiskars už vám při strouhání nebude zelenina padat všude kolem. Bude padat rovnou do přidané misky, kterou poté můžete i s obsahem uchovávat v ledničce a vydrží tak déle čerstvá.

Lektvar proti chřipce a nachlazení

Na tento recept potřebujete pouze tři přísady. A to cibuli, majoránku a med. Nejdříve kuchařským nožem Fiskars z řady Functional Form oloupejte cibuli a nakrájejte ji najemno. Díky ostré čepeli nože Fiskars budete hotovi tak rychle, že vám nestačí ukápnout ani slza. Nakrájenou cibuli vložte do většího hrnku a zalijte vroucí vodou, přidejte špetku majoránky, přikryjte a nechte dvě minuty zapařit. Poté přidejte polévkovou lžíci medu. Lektvar podávejte teplý a pijte několikrát denně.

Tip: Kuchařský nůž Fiskars z řady FunctionalForm, skvělý ke krájení zeleniny.

Ověřená zbraň na kašel

Při onemocnění dýchacích cest je nejlepším pomocníkem cibule. Má totiž silné dezinfekční účinky, kterými z plic vyžene škodlivé bakterie všeho druhu. Pro přípravu domácího sirupu na kašel potřebujete nůž a také prkénko Fiskars s omyvatelnými des­kami.které ty chrání dřevo před nepříjemnými zápachy. Cibuli nakrájejte nadrobno, vložte do misky a přidejte tolik medu, aby se v něm cibule potopila. Pro zjemnění chuti můžete přidat kousek másla či trochu mléka. Žádná velká lahůdka to sice není, ale o to více pomáhá. Průdušky vám budou děkovat!

Tip: Při přípravě zeleniny i masa oceníte funkční prkénko Fiskars s plastovou omyvatelnou deskou, která vám ulehčí péči a mytí prkénka.


publikováno: 27. 1. 2017, v rubrice Domácnost
Štítky: chřipka, léčba, nachlazení

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+