Legendy, hvězdy i mladé naděje českého designu | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Legendy, hvězdy i mladé naděje českého designu

18. 12. 2014

Čím si Češi vydobyli světové jméno? Vedle piva a aut je to bezesporu práce našich šikovných designérů. Co třeba legendární kapesní nožíky ve tvaru rybičky nebo největší česká nábytkářská firma Jitona? Na Bonami mají české výrobce velmi rádi, proto tu najdete pěkně pohromadě legendy i nové naděje českého designu.

Kapesní nožík ve tvaru rybičky se dědí z generace na generaci. Že po svém tatínkovi nebo dědečkovi rybičku nemáte? Pak je rozhodně na čase zavést novou rodinnou tradici. Legendární český výrobek je teď na Bonami ještě hezčí díky originálnímu zdobení výtvarnice Alexandry Dětinské.

Tradiční porcelán od české značky Adekor pro změnu pomalovala ilustrátorka Kateřina Kynclová. Její originální a veselé ilustrace krásně vynikají v kontrastu s čistotou a křehkostí porcelánového nádobí.

Přiznejte se, že vás ani v dospělosti nepřestala fascinovat bublinková folie? Tak to rozhodně nejste sami! Český designér Rony Plesl se jí dokonce nechal inspirovat při navrhování svého originálního skleněného nádobí.

Na dlouhou tradici českého sklářství úspěšně navazuje sklárna BOMMA. Přední čeští designéři pak k řemeslu přidají svoje nápadité návrhy a nechají vzniknout kvalitním a originálním skleněným skvostům, které budou nejen vaše návštěvy dlouhá léta obdivovat. Kolekce Dots vznikla ve spolupráce se studiem Olgoj Chorchoj.

Nábytkářskou značku Jitona není třeba představovat. Ve spolupráci s talentovanými českými návrháři vznikla právě pod touto značkou kolekce nábytku Mamma, který sbírá jednu designérskou cenu za druhou. Kombinace přírodních materiálů a nadčasového designu je sázkou na jistotu.

www.bonami.cz


publikováno: 18. 12. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: bydlení, design, nábytek, nákupy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+