Motiv ústřice zdobí letos vysoce kvalitní svetry, deky i koberce | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Motiv ústřice zdobí letos vysoce kvalitní svetry, deky i koberce

8. 11. 2023

Hlavní inspirací pro limitovanou kolekci, kterou vytvořily firmy Merino.live a Můjkoberec.cz, je tentokrát motiv ústřice. Čtyři designy prémiových svetrů z merino vlny navíc doplňuje ústřicová deka a koberec. Na nápad s ústřicí přišla designerka Dana Nerudová, která vymyslela nový koncept propojování jídla s uměním. Motiv ústřice, podle ní, prostupuje kulturou v mnoha metaforách i asociacích. Je symbolem inspirace a všeho, co nám život nabízí k prožití a objevení.

Ústřice je o odvaze žít naplno

Také v gastronomii ústřice není přístupná každému. Ať už je to pro svou skořápku, kterou musíte překonat ostrým nožem i silou nebo pro svou nepodbízivou konzistenci. Ústřice je také objektem kontrastu mezi svojí schránkou, která působí velmi hrubě, neživě a chladně a krásou perly ukryté v lůžku chuťové rafinovanosti. „Měla jsem v hlavě více motivů, nakonec ale vyhrály ústřice. Jsou fascinující vizuálně, gastronomicky ale také kulturně. Nesou kolem sebe auru přepychu, ale přitom jsou samy o sobě velmi prosté a surové. Baví mě i to, že polarizují svět. Někdo je miluje, někdo nenávidí. Také to, jak jsou navenek “punkové” a uvnitř tak něžné,“ komentuje svou práci Nerudová.

Kolekce OYSTER ústřici zpracovává ve 4 designech a vizuálních přístupech. Ty jsou potom navržené v různých barevných provedeních, dámských i pánských variantách a jedné variantě unisex. Kolekce svetrů je tentokrát obohacena o interiérové doplňky – koberec a deku OYSTER.

„Mám ráda místo ve Francii u Arcachonského zálivu. Je to ústřicový ráj kde se dá celý den procházet po vesničce kolem zálivu a ochutnávat od místních ty nejčerstvější ústřice. Ke každému motivu jsem proto přistoupila úplně jinak, takže ta kolekce je hodně stylově rozmanitá, nejvíce se těším na koberec a deku, které budou mít v limitované kolekci svou premiéru,“ dodává Nerudová.

KOBEREC OYSTER Hrubost i něha ústřicové skořápky, jíž se během života na povrchu vytváří ostré nánosy připomínající krajku. Tento kontrast je přenesen na koberec, kde se ještě dále rozvíjí a mate smysly propojením hrubosti skořápky s měkkostí vlákna koberce.

DEKA OYSTER Ústřice uspořádané do nepravidelné vlny dekou prochází diagonálně po celé délce. Design poukazuje na životní nutnost pohybu.

www.Merino.live

www.mujkoberec.cz


publikováno: 8. 11. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, oblečení

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+