Myčka na nádobí stále jako nová | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Myčka na nádobí stále jako nová

8. 7. 2019

Nekonečné hodiny strávené u dřezu mytím připálených hrnců a špinavého nádobí po rodinném obědě jsou dnes již minulostí. V dnešní době si nedokážeme život bez myčky na nádobí už ani představit. Abychom se mohli po každém mytí radovat z nádherně čistého a zářivého nádobí, je potřeba do pravidelného používání zařadit také aditiva – doplňkové přípravky při mytí nádobí v myčce. Podívejte se, jaké novinky si pro vás Somat v letošním roce připravil.

Nádobí bez skvrn

Mezi základní a také nejdůležitější aditiva patří u oplachovač Somat a Somat sůl do myčky. Somat oplachovač (leštidlo) je nyní k dostání ve dvou variantách – Universal a Lemon&Lime, přičemž nově obě varianty mají technologii Extra Dry Effect a jsou vysoce účinné i proti skvrnám od zaschlé vody na plastovém nádobí.

Pokud vás trápí nepříjemný zápach z myčky, vyzkoušejte deodorant do myčky Somat Deo Duo-Perls, který díky svému upravenému složení ještě lépe pohlcuje nežádoucí pachy a zajišťuje dlouhodobou svěžest.

Čističe myčky

Samotnou myčku je ale potřeba čas od času intenzivně vyčistit od mastných usazenin a dalších nečistot. Somat nabízí hned dvě varianty čističů myčky – intenzivní tekutý čistič a unikátní čistič myčky v tabletách, který je prvním čističem na trhu s použitím zároveň s běžným cyklem mytí nádobí. K mytí myčky tedy není potřeba používat dodatečný mycí cyklus. Čistič myčky v tabletách se používá jednou měsíčně, zatímco intenzivní tekutý čistič myčky jednou za 2–3 měsíce.

www.somat.cz

Sůl do myčky

Právě sůl je jedním z nejdůležitějších aditiv. Plní funkci ochrany myčky, ostřikovacích ramen a trubek před vodním kamenem a pomáhá změkčovat vodu, díky čemu může mycí prostředek fungovat s maximální účinností.

Důležité je také leštidlo

Leštidlo dodá vašemu nádobí zářivý lesk, zároveň změkčuje vodu, aby odtékala z nádobí rovnoměrně, díky čemu je nádobí rychleji suché a nezůstávají na něm kapky vody ani usazeniny vodního kamene. Pokud vás navíc trápí nedostatečně suché plastové nádobí, doporučuji použít Somat leštidlo s Extra-Dry Effectem, které je vysoce účinné na plastovém nádobí. Můžete si vybrat ze dvou variant – Univerzál a Lemon.

Čistič myčky

Pro delší život vaší myčky je důležité její pravidelné čištění. Proto doporučuji pravidelně používat čistič myčky. Na výběr máte intenzivní čistič myčky a čistič myčky v tabletách. Oba dva perfektně odstraňují vodní kámen a mastné usazeniny v myčce, na ostřikovacích ramenech a filtru. Intenzivní tekutý čistič myčky používejte jednou za 2–3 měsíce, a to při prázdné myčce. Pro údržbu myčky alespoň jednou měsíčně doporučujeme použít čistič myčky v tabletách, který se používá při běžném provozu myčky, společně s nádobím. Je to první čistič tohoto druhu, který umožňuje čistit myčku spolu s mytím nádobí – uspoříte tak čas i elektrickou energii. Stačí vložit běžnou tabletu na mytí do dávkovače, čistič myčky v tabletách položit na dno myčky a spustit svůj oblíbený mycí program.

Deodorant do myčky

Dalším aditivem je deodorant do myčky, který zajišťuje její dlouhotrvající svěžest. K dispozici je ve variantách Lemon & Orange a Anti Malodor (neutralizuje zápachy).


publikováno: 8. 7. 2019, v rubrice Domácnost
Štítky: hygiena, kuchyně, nádobí

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+