Nedarujte jim ani kapku. Zvolte spolehlivý repelent. | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Nedarujte jim ani kapku. Zvolte spolehlivý repelent.

4. 7. 2023

Vyrážíte rádido přírody? Pak jsou repelenty vaší nezbytnou výbavou. Repelenty od ALPY vás spolehlivě ochrání před komáry, klíšťaty, muchničkami i dalším dotěrným hmyzem který odradí dřív, než si na vás troufne.

Klíště může být problém

Na rozdíl od komárů nedávají o sobě klíšťata vědět. Jejich sezóna je poměrně dlouhá a trvá od dubna až do listopadu. A proč je třeba mít se na pozoru? Klíště obecné, na rozdíl od běžného komára mírného pásma, není jen hmyz sající krev. Pokud je infikované, je přenašečem nebezpečných onemocnění jako je lymská borelióza nebo klíšťová encefalitida. To je dost vážný důvod k tomu, proč vsadit na prevenci a klíště vůbec nechytit.

Repelent FORTE obsahuje 28 procent účinné látky diethyltoluamidu, označované jako DEET. To z něho dělá alfa samce mezi repelenty. Vyniká svým silným účinkem, a přitom nedráždí pokožku. Můžete ho nastříkat na holou kůži nebo na oděv stejně jako Repelent UNI s obsahem účinné látky 19,5 procent. A pokud nechcete aerosol, má pro vás ALPA variantu roll-on nebo gel v tubě. Pro děti je určená speciální formule s maximální ochranou.

Podle čeho vybírat?

Repelentů je celá řada, vodítkem je druh a obsah účinné látky. Aby repelent fungoval, neměla by být koncentrace účinné látky DEET (diethyltoluamid) nižší než 10 %.

ALPA gel po bodnutí hmyzem zabrání svědění a pálení, což bodnutí často vyvolá. Výrazně tak omezí následné škrábání, které může narušit pokožku a vést k vzniku infekce. ALPA gel má mírné znecitlivující účinky a příjemně chladí. Uleví i při „popálení“ kopřivami.


publikováno: 4. 7. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: cestování, klíště, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+