Nohy jako v bavlnce | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Nohy jako v bavlnce

31. 8. 2021

Při výběru ponožek je vedle originálního vzoru důležitý především materiál, z kterého jsou vyrobené. Vhodně zvolené složení i zpracování je zárukou pohodlí i správné péče o nohy a může vyřešit nepříjemný zápach nohou, nežádoucí alergické reakce i otlačená lýtka.

Nákup ponožek může být věda

Přestože je na trhu v současné době nepřeberné množství ponožek, ne všechny splňují to, co se od nich očekává. Někteří výrobci však dokážou skloubit originální vzhled s kvalitními materiály i způsobem zpracování a mohou tak zaručit opravdové pohodlí i řešení mnoha zdravotních problémů. Čím dál více lidí tak zjišťuje, že veselé barevné vzory nejsou jediným kritériem při výběru ponožek a řeší i komfort, kvalitu materiálu a dlouhou životnost.

Pohodlí za každé situace

Ať už nosíte ponožky v sandálech, lodičkách, nebo ve sportovní obuvi, pohodlí by mělo být vždy na prvním místě. Jen málokteré ponožky však mohou zaručit, že vám o sobě během dne nedají vůbec vědět. Při výběru se proto soustřeďte v první řadě na materiál. Pokud zvolíte ponožky s vysokým podílem kvalitní bavlny, máte i při celodenním nošení zajištěné pohodlí. Stejnou pozornost věnujte i neškrtícímu zdravotnímu lemu, který dokáže udržet ponožku na místě bez otlaků na nohou. Tzv. řetízkovaná špice je zase zárukou toho, že vás po pár hodinách nezačne ponožka v botě nepříjemně tlačit.

Aby nohy nesmrděly

Problém, o kterém se sice nemluví, ale je bohužel cítit. Přitom zápachu nohou se dá jednoduše předejít správnou volbou ponožek. Existují totiž ponožky obsahující ionty stříbra, které brání množení bakterií a plísní způsobených potem. Tím snižují zápach nohou i po celodenním nošení. Ionty stříbra jsou pevně zabudovány již v samotné struktuře polypropylenového vlákna, a proto jsou odolné i vůči praní. Ani po celodenním běhání v uzavřené obuvi vás ponožky se stříbrem nezradí.

Ledové nohy už nikdy víc

Pokud patříte mezi zimomřivce, které trápí neustále studené nohy, měli byste si pořídit ponožky s co největším podílem vlny merino. Merino vlna je antibakteriální a bezkonkurenčně jemná a prodyšná. Díky speciální struktuře složení vlákna dokáže dokonale tepelně izolovat. Prostě funguje jako přírodní termostat a vy už navždy budete mít klid a nohy v teple.

Záchrana pro alergiky

Není nic neobvyklého, že někomu při špatném výběru materiálu ponožky způsobí alergickou reakci v podobě ekzému nebo vyrážky. Pro alergiky a ekzematiky jsou však na trhu k dostání ponožky, které obsahují polypropylen. I když se polypropylen řadí mezi umělá vlákna, není důvod k obavám, právě naopak. Kromě toho, že je velmi příjemný na nošení, dokáže totiž rychle a spolehlivě odvádět pot z pokožky, rychle schne, má termoizolační schopnosti a díky tomu je vhodný pro citlivou pokožku se sklonem k ekzémům.

Ponožky mohou být originální dárek

Dávno už neplatí, že ponožky jsou pouze praktický dárek bez nápadu. Je to naopak skvělý tip, jak vtipně obdarovat zaměstnance, nebo obchodní partnery, kteří ocení váš smysl pro humor. Lze si je nechat vyrobit v jakémkoli designu, ve firemních barvách i s vaším logem. S pohodlnými a funkčními ponožkami určitě zabodujete víc než s nepotřebnými předměty, které často končí v koši.

Ponožky Sokino jsou pohodlné a funkční ponožky s originálním designem. Jsou vyrobené z kvalitních materiálů a můžete si být jistí, že se jen tak neoperou a budou stále držet svůj tvar. Vybrat si můžete z mnoha pestrých vzorů a objednat si je lze i na zakázku s vlastním logem či ve firemních barvách.

www.sokino.cz


publikováno: 31. 8. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: alergie, nohy, oblečení, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+