Novinky pro kvalitnější praní chrání i přírodu | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Novinky pro kvalitnější praní chrání i přírodu

15. 1. 2021

Abyste předešli různým nehodám s obarvením prádla při praní, nabízí Henkel ubrousky na praní K2r Colour Catcher. Ty nyní navíc přicházejí na trh i v ECO variantě, která nejenže chrání oblečení, ale je navíc šetrná k životnímu prostředí. Oblíbená značka aviváží Silan Aromatherapy+ společnosti Henkel se mění na Silan Naturals. Změnou neprochází jen název, ale také složení. Nové aviváže Silan Naturals obsahují až 99 % složek přírodního původu

Bavte se módou, buďte kreativní, nebojte se barev

Starosti hoďte za hlavu. S ubrousky Colour Catcher je péče o barevné a vzorované oblečení hračkou. Ubrousky během praní ochrání jednotlivé kousky od zabarvení, jelikož díky své unikátní patentované technologii působí jako magnet a uvolněnou barvu na sebe zachytí.

Henkel nyní představuje i jejich novou – ECO variantu, která pomáhá chránit oblečení během praní, ale zároveň šetří přírodu. Nové prací ubrousky Colour Catcher ECO neobsahují žádné parfémy a jsou kompostovatelné. Navíc jejich vlákna jsou ze 100 % přírodního původu a obal obsahuje přírodní trávu, aby se při jejich výrobě snížila spotřeba vody, ušetřilo více energie a spotřebovalo méně emisí CO2 (vs. buničina nebo dřevo). Společnost Henkel tímto krokem opět navazuje na svůj závazek k trvalé udržitelnosti.

Jak Colour Catcher ECO funguje?

Ubrousky Colour Catcher ECO se vlastnostmi ničím neliší od nejprodávanějších ubrousků Colour Catcher. Mají v sobě kladný náboj, přičemž rozpuštěná barviva z barevného prádla jsou nabitá záporně. Díky pokrokové technologii se tak ubrousek Colour Catcher chová v podstatě jako magnet, který přitahuje volná barviva, uvolněná do pracího roztoku a udrží je na sobě. Zapomeňte na chemikálie, celý princip fungování ubrousků Colour Catcher je založen na fyzikálním principu. Nejenže ubrousek funguje jako určitá prevence proti nehodám s obarvením prádla při praní, ale zároveň i chrání barvy oblečení před jejich zešednutím. Ubrousky Colour Catcher jsou vyrobeny ze 100% přírodního materiálu a po praní je můžete jednoduše vyhodit do koše na papír, protože jsou recyklovatelné.

Provoňte šatník neodolatelnými vůněmi

Nové přírodní řady aviváží Silan Naturals, která na pultech obchodů nahrazuje dosavadní portfolio Silan Aromatherapy+. Složení nových aviváží Silan Naturals obsahuje 99 % složek přírodního původu, jsou bez silikonů, barviv a mikro plastů. V každé láhvi se ukrývá nová unikátní složka rostlinného původu, která změkčuje oblečení během praní a parfémy, které jsou biologicky rychleji odbouratelné.

Silan Naturals jsou navíc baleny ve 100% recyklované PET láhvi s lehce odstranitelným a recyklovatelným obalem.

Silan Naturals Ylang Ylang & Vetiver – novinka inspirována kombinací exotických vůní – rostliny Vetiver, která byla populární zejména ve starověké Indii, kde věřili že slouží jako uklidňující prostředek a Ylang Ylang, tropického rychle rostoucího stromu pocházející z tropické Asie a Austrálie.

Silan Naturals Peony & White Tea – něžná a přírodní vůně vycházející z kombinace oblíbené pivoňky a bílého čaje.

Silan Naturals Coconut Water & Minerals – přírodní a harmonická vůně obohacená o kokosovou vodu a minerály.

Krémové složení nových aviváží Silan Naturals je inspirováno čistými přírodními ingrediencemi. Opojné vůně a speciální formule ukryty v každém balení Silan Naturals se postarají o dlouhotrvající hebkost každého kousku vašeho prádla. Používáním aviváže bude vaše oblečení nejen hebké na dotek, ale i mnohem měkčí, což usnadní následující proces žehlení.


publikováno: 15. 1. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: praní, vůně

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+