Plátěné tašky upozorňují na zapomenuté druhy zvířat | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Plátěné tašky upozorňují na zapomenuté druhy zvířat

10. 2. 2021

Alka velká, pták dodo, tasmánský tygr, zebra kvagga nebo zlatá ropucha. Pět živočišných druhů, které vyhynuly následkem lidských zásahů do přírody. A pět živočišných druhů, které připomíná projekt plátěných tašek, za kterým stojí zakladatelé zero waste platformy Organikk.cz.

Tašky s vyhynulými zvířaty

Každá Organikk plátěná taška má obrázek daného zvířete s edukačním popisem života a důvodem zániku daného druhu. Je vyrobena ze 100% recyklovaných materiálů a potištěna inkoustem na vodní bázi, který je šetrný k životnímu prostředí. Tato taška nemá být jen módním doplňkem, ale má také šířit povědomí o tom, jak tato zvířata vyhynula, a že za jejich vyhynutí může člověk svým neohleduplným a sobeckým chováním k přírodě.

“Vytvořením této kolekce tašek jsme chtěli vytvořit produkt, který bude mít nejen pozitivní dopad na naši planetu, tak jako ostatní produkty z naší nabídky, ale zároveň bude upozorňovat na současné problémy. Všech 5 druhů vyhynulých zvířat, které najdete na našich taškách vyhynulo buďto lidskou rukou, nebo byl člověk nepřímou příčinou.

Chceme ukázat a upozornit na to, že člověk by se neměl chovat jako neomezený vládce planety, který může vše, ale měl by s planetou a ostatními obyvateli planety fungovat v rovnováze,” říká jeden ze spoluzakladatelů Jakub Piskoř.

Organikk plátěná taška je skvělým módním doplňkem a zároveň ideálním řešením na omezování spotřeby jednorázových plastových tašek. Plátno na tašku je vyrobeno z 80% recyklované bavlny a 20% recyklovaného polyesteru. Tímto odpovědným přístupem se využívá již nepotřebné oblečení, které se zrecykluje a použije na výrobu nového produktu, přesně v duchu ekologické vize Organikku.

  • Koupí tašky je finančně podporován program protipytlácké hlídky Blue Patrol na ochranu ohrožených druhů mořských želv, karety pravé a kožatky velké, v souostroví Palua Banyak na Sumatře. Tašky mají certifikát GRS, Fair Wear Foundation a PETA-Approved Vegan

K dostání jsou varianty:

• Alka velká

• Pták dodo

• Tasmánský tygr

• Zebra kvagga

• Zlatá ropucha

K dostání exkluzivně na www.organikk.cz


publikováno: 10. 2. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: ekologické, nákupy

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+