Praní dětského prádla s přírodními produkty | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Praní dětského prádla s přírodními produkty

7. 6. 2021

Praní dětského oblečení je nekonečný koloběh, který zná každá maminka a začíná ještě dřív, než miminko přijde na svět. Hned po jeho narození se proces praní ještě zintenzivní a později přijde na řadu i zápas se skvrnami všeho druhu. Oblečení pro nejmenší navíc vyžaduje speciální péči, aby nedráždilo citlivou pokožku. Sáhněte po produktech Feel Eco, které splňují veškeré nároky na účinnost, praktičnost, a hlavně dermatologickou nezávadnost každého výrobku. Usnadní vám práci, ušetří čas i peníze a příroda vám poděkuje, že vše zvládáte ekologicky.

Péče o dětskou pokožku

Pokožka dítěte je velmi citlivá, protože nemá dostatečně vyvinutou bariéru, jakou mají dospělí, a proto nestačí pouze kvalitní dětská kosmetika, ale důležité je také zaměřit se na péči o dětské oblečení.

„Oblečení vyprané v nevhodných pracích prostředích by mohlo při kontaktu s citlivou dětskou pokožkou způsobit podráždění. Určitě je proto důležité vždy podrobně sledovat složení vybraných produktů a vyhnout se nevhodným látkám, obzvláště konzervantům, parfémům a alergenům.

V případě praní pro miminka je také doporučováno prát jejich oblečení zvlášť i vzhledem k pracím teplotám, které jsou vyšší než pro oblečení pro dospělé,“ uvádí Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje Feel Eco. Mezi nevhodné látky, kterým byste se měli vyhnout jsou například konzervanty či vonné přísady, které mohou být silnými alergeny. „Samotné praní dětského oblečení by pak mělo probíhat při 40 – 60 °C, nestačí pouhé praní v ruce.

Je však nutné se také řídit podle informací uváděných na prádle, zda je pro vyšší teplotu vhodné. Pokud chcete mít absolutní jistotu, že na oblečení nezůstanou zbytky pracího prostředku, doporučujeme také dvojité máchání. Naše prostředky se však vyplachují velmi snadno a dvojí máchání je něco navíc“ radí Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje Feel Eco.

Ohledy k přírodě

Ideální volbou jsou proto přírodní prací prostředky vyvinuté s ohledem na potřeby našich nejmenších. Produkty Feel Eco jsou jedinečné v tom, že receptury jsou dermatologicky testované, vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou, snadno biologicky odbouratelné s minimálním dopadem na životní prostředí, což ocení nejen příroda, ale také majitelé domácích čističek odpadních vod. Navíc je ocení i vaše peněženka, protože díky jejich koncentraci stačí používat nižší dávku, než jste byli dosud zvyklí. Takže ačkoli šetříte, účinek zůstane stále stoprocentní. Jejich kvalita a účinnost je u většiny z nich ověřena certifikací EU Ecolabel.

Koncentrovaná síla přírody

Feel Eco prací gel na dětské prádlo Baby je jedinečný tekutý prací prostředek určený pro prádlo kojenců, batolat a dětí, ale i všech osob s citlivou pokožkou. Využijete ho i na lůžkoviny nebo praní plyšových hraček, ve kterých zůstává plno bakterií. Neobsahuje žádné alergeny, parfémy ani konzervanty, za to obsahuje aktivní prací složky rostlinného původu, které jsou snadno biologicky rozložitelné. Perfektně funguje na prádlo všech barev, které zároveň chrání a je velmi účinný i při nízkých teplotách.

K pracímu gelu nezapomeňte přidat i Feel Eco aviváž na dětské prádlo Baby, která všem maminkám ulehčí spoustu práce! Po jejím použití je prádlo měkké a snadno se žehlí. Je vhodná pro děti hned od narození a její přírodní složení pomáhá předcházet vzniku nežádoucích dermatologických reakcí při kontaktu citlivé dětské pokožky s textilií. Díky jejímu koncentrovanému složení ji použijete daleko méně, než jste byli doposud zvyklí. Aviváž Baby se stejně jako u jiných aviváží nehodí pro prádlo dále sušené v sušičce.

Nepostradatelný pomocník všech maminek

Děti se dokážou ušpinit od hlavy až k patě ještě dříve, než řeknete Feel Eco, znáte to? Pokud jste odpověděli ano, tak ve vaší prací výbavě nesmí chybět tento zázračný tekutý Feel Eco odstraňovač skvrn Baby! Je vhodný pro bílé i barevné prádlo a díky praktickému rozprašovači ho můžete aplikovat přímo na skvrnu od čehokoli a pak už jen stačí dát oblečení prát do pračky. Poradí si s mastnotou, skvrnami od potravin, bláta, trávy a celou škálou dalších nečistot. Ocení ho i maminky malých parádnic, protože se postará i o skvrny od pokusů s kosmetikou. Odstraňovač skvrn splní veškeré vaše požadavky na praktičnost, účinnost, ekologickou i dermatologickou šetrnost, a navíc vydrží déle, než si myslíte.

Bílá, bělejší, pleny čistější

Další pomocník, na kterého nedáte dopustit je Feel Eco Baby prací prášek na dětské pleny a bílé prádlo. Má vysoký obsah přírodních účinných složek, které si společně s aktivním bělením a vysokým podílem enzymů poradí s nečistotami i při nízkých teplotách. Navíc šetří přírodu nejen díky svému složení, ale také vysoké koncentraci. Obecně vám stačí menší množství, za což vám poděkuje i vaše peněženka. Neobsahuje žádné alergeny, parfémy, fosfáty ani konzervanty a je snadno biologicky rozložitelný. Navíc je v něm minimalizovaný obsah nerozpustného Zeolitu, který může díky špatnému máchání úsporných praček ulpívat na prádle a být pak vdechován.

  • Produkty značky Feel Eco koupíte na e-shopu www.feeleco.com, v prodejnách dm drogerie, ROSSMANN a Sklizeno nebo na e-shopech rohlik.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz

publikováno: 7. 6. 2021, v rubrice Domácnost
Štítky: alergie, dítě, ekologické, hygiena, miminko, praní

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+