Pusťte tapety a samolepky domů | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Pusťte tapety a samolepky domů

30. 9. 2015

Tapety zažívají velký comeback, a není vůbec divu. Už dávno nejsou nudné, umí v interiéru vytvořit zajímavé efekty a dlouho vydrží. Uvažujete o tom, že jim dáte šanci?

Co nabízejí tapety?

  1. Tapety dají interiéru úplně nový rozměr. Třeba v podobě panoramatu oblíbené světové metropole, levandulového pole v Provence nebo stylové knihovny.
  2. Tapety už dávno nejsou jen papír. Můžete si vybrat nejrůznější materiály od vinylu až po textil, originální struktury nebo třeba 3D tapety. Takové efekty barvou prostě nevykouzlíte.

3. Vydrží dlouho krásné. Jsou totiž stálejší než výmalba, která na stěně neustále pracuje. „Moderní tapety mají i UV ochranu proti vyblednutí a dají se dokonce očistit vlhkým hadříkem,“ vysvětluje Margaréta Švecová, interiérová designérka Bonami.cz.

4. U barvy je někdy těžké vybrat správný odstín, protože dopředu nevíme, jak bude na stěně vypadat. Takové překvapení vás s tapetou nečeká.

5. Od tapetování se v 90. letech hromadně upouštělo, od té doby se toho ale na trhu tapet hodně změnilo. Dnes je výběr tak velký, že si vyberete dokonalou tapetu pro jakýkoli styl interiéru.

www.bonami.cz


publikováno: 30. 9. 2015, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, pokoj

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+