Sálavé teplo může zabránit vzniku vlhkosti a plísní | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Sálavé teplo může zabránit vzniku vlhkosti a plísní

7. 1. 2015

Plíseň v domě je vždycky nepříjemná. Špatně vypadá, těžko se jí zbavujete a navíc je zdraví škodlivá. Proč se objevuje často třeba na chalupě? Když tam přijedete, stěny, podlahy a stropy jsou studené. Po zatopení rychle stoupá teplota i vlhkost vzduchu, stěny však zůstávají studené. Po odjezdu teplota vzduchu klesne a přebytečná vlhkost se usadí v neohřátých stěnách. Při vašem dalším pobytu se vše opakuje a vlhkost ve stěnách stále stoupá a začínají se objevovat i zdraví škodlivé plísně. Co s tím? Problém možná pomůže vyřešit elektrické sálavé topidlo.

Sálavé teplo

Elektrická sálavá topidla neohřívají vzduch, ale hlavně stěny, podlahu, ale i předměty a osoby. Protože je teplota stěn vyšší než vzduch, nedochází ve stěnách ke kondenzaci vlhkosti, ale naopak se vysušují a hřejí, takže pociťujete příjemné teplo. Tedy opačný postup než u přímotopů. Navíc bylo měřením na Technické univerzitě v Liberci zjištěno, že sálavá topidla uspoří minimálně třicet procent elektrické energie ve srovnání s přímotopy.

Úspora energie a peněz

Při vytápění sálavými topidly se výrazné sníží tepelné ztráty, což přináší nemalou úsporu energie i finančních prostředků, rovnoměrně rozložené teplo a příjemné klima v obytných místnostech.

Jestliže navíc vezmete v úvahu pořizovací náklady, které jsou u sálavých topidel ve srovnání s ostatními zdroji tepla daleko nižší, je přirozené, že vytápění elektrickými sálavými topidly může být levnější, než vytápění plynem, nebo centrálním vytápěním, a cenově srovnatelné dokonce s topením uhlím.

Instalování zvládne i laik

Další výhodou elektrických sálavých topidel je jednoduchá, snadná a levná instalace a údržba. Topidla jsou navíc bezpečná i pro děti, bez hluku a nevíří prach. Neprodukují ani spaliny, takže není třeba odvětrání. Můžete je rychle nainstalovat tam, kde je potřeba, bez stavebních omezení. Montáž nevyžaduje speciální znalosti a do výkonu 3kW stačí topidla jen zapojit do běžné zásuvky s jističem 16 A. Můžete je použít na vytápění celého objektu, nebo je umístit jen v koupelně, předsíni nebo v garáži. Pro tento koncept vytápění bytů, rodinných domů a chalup se hodí například elektrická sálavá topidla Tansun Sorrento Ceramic nebo HEATSCOPE, která jsou nejen účinná a úsporná, ale i designově zajímavá.

www.salava-topidla.cz


publikováno: 7. 1. 2015, v rubrice Domácnost
Štítky: dům, topení

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+