Soutěžte o jarní úklid se startupem LidskáSíla.cz. nově i v Brně! | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Soutěžte o jarní úklid se startupem LidskáSíla.cz. nově i v Brně!

6. 5. 2016
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: LidskáSíla.cz nabízí nejen úklid domácností od profesionálních dam na úklid.

Výherci: Milan Jedlička, Anna Franců, Vladislava Novická

Dámy na úklid ze startupu zaměřeného na služby v domácnosti LidskáSíla.cz, který založil Robert Vojáček, Michaela Somolová a Šimon Podlipský, působí nejen v Praze, ale nově i Brně. Zároveň hledá stále posily mezi dámami na úklid. Ve spolupráci s nimi jsme připravili soutěž o jarní úklid.

Velký zájem

Od vstupu na český trh v létě loňského roku si společnost LidskáSíla.cz zajistila jedinečnou pozici. Jen v Praze uklízí více než 1 600 domácností přes 160 dam na úklid. Kromě expandování do dalších měst v zemi má v plánu i rozšíření nabídky služeb pro domácnost.

Profesionálové z LidskáSíla.cz umí poradit i s tím, jak na jarní úklid vlastními silami, ale proč to raději nenechat na nich?

Jak na úklid doma?

Pokud se do toho přeci jen chcete pustit na vlastní pěst, nejprve si vyberte nějakou příjemnou energickou hudbu, díky které nebudete mít chuť si lehnout na gauč, a otevřete na chvíli okna – svěží čerstvý vzduch udělá dobře nejen domácnosti, ale i vaší mysli.

Myslete i na praktičnost vybraných materiálů

Černý leštěný nábytek a sklo jsou pro úklid doslova tragédií. Na tmavých barvách je vidět každé smítko, lesklé povrchy se pro změnu snadno poškrábou. Ideální jsou přírodní tóny dřeva či kožená sedačka, které se udržují výrazně snadněji.

Napište si seznam

Profesionálové mají úklid téměř v krvi, ale pokud děláte velký úklid dvakrát ročně, seznam vám pomůže na nic nezapomenout a také nedělat zbytečné činnosti. Rozdělte si domácnost na jednotlivé místnosti a napište vše od smetení pavučin u stropu, přes čištění koberců, až po umytí oken a dveří.

Myslete na přírodu

Vybírejte si ekologické prostředky s příjemnou a nechemickou vůní nebo se inspirujte svými maminkami a babičkami. „Ocet nebo citronová šťáva jsou ideální pro odstranění vodního kamene nebo vyčištění nádobí od čajových či kávových skvrn,“ radí Iveta Čekanová, odborník na úklid a hlavní školitelka dam na úklid z LidskáSíla.cz. Své využití má i pasta z jaru a sody nebo pečicího prášku. Pozor však na některé povrchy. Kuchyňský prostředek na mytí nádobí silně a rychle odmašťuje, rozpouští bílkoviny. Ač se nezdá, je to velmi agresivní prostředek. Pokud se použije na některé citlivější materiály, může je nenávratně poškodit. Platí to hlavně pro přírodní materiály jako dřevo, kámen, materiály s příměsí kaučuku. Na prach a vysoce leštěné povrchy je pro změnu nejlepší čistá utěrka z mikrovlákna, která absorbuje mastnotu.

Šetřete čas pravidelností

Málokdo má rád úklid, a proto ho často odsouváme na později. Pravidelnost ale v konečném důsledku ušetří spoustu času. Pouhých 20 minut denně zajistí vždy čistou domácnost. Pozornost věnujte především kuchyni, koupelně a toaletě. „Stačí ihned setřít špinavou varnou desku, posbírat špinavé prádlo nebo schovat rozházené hračky. Zdá se to jako maličkosti, které to opravdu jsou, ale při nahromadění dalších věcí zaberou zbytečně mnoho času,“ říká odbornice na úklid z LidskáSíla.cz.

V detailech je síla

Drobnosti je sice nejlepší řešit nakonec, ale někdy je dobré si je promyslet dopředu. Všechny „lapače prachu“ buď vyhoďte, nebo schovejte do pěkné krabice. Také srovnejte boty v předsíni, knížky v knihovně a kosmetiku v koupelně. „Pořádek v předsíni mi vyloženě dělá radost, protože po příchodu domů nevidím ihned další práci, kterou musím udělat. Uspořádané flakonky v koupelně mi zase dávají pocit, že je vše perfektní,“ popisuje Iveta Čekanová, odborník na úklid a hlavní školitelka dam na úklid z LidskáSíla.cz a dodává, že si potrpí především na vyleštěná zrcadla, která pocit čistoty umocňují.

Nakonec nezapomeňte dát na stůl vázu s čerstvými květinami a důkladně vyvětrat, ať se vám v čistém domově příjemně dýchá. A pokud se rozhodnete, že se raději vydáte na poslední lyžování na horách nebo si přečtete knížku, obraťte se na profesionální dámy na úklid z Lidské Síly, které zvládnou pravidelný i velký úklid lusknutím prstů.

Nápovědu hledejte na webových stránkách https://lidska­sila.cz/.

Soutěžní otázka

Čím se zabývá LidskáSíla.cz?

a) Nabízí nejen úklid domácností od profesionálních dam na úklid

b) Provozují leteckou nízkonákladovou společnost

c) Dělají výkopové práce

Tři výherci, kteří do 17. 5. 2016 správně odpovědí na soutěžní otázku, obdrží promokód na úklid od firmy LidskáSíla.cz v hodnotě 400 Kč. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením uklizeno.


publikováno: 6. 5. 2016, v rubrice Domácnost
Štítky: hygiena, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+