Starý mobil nepatří do popelnice na směsný odpad | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Starý mobil nepatří do popelnice na směsný odpad

9. 3. 2023

Společnost O2 již mnoho let provádí sběr vysloužilých mobilních telefonů. V rámci své nové kampaně #nejsemsměsný upozorňuje, že vysloužilé přístroje nepatří do směsného odpadu. Je nutná jejich ekologická likvidace. O2 dá navíc v průběhu března svým zákazníkům za každý takový přístroj odměnu ve výši 500 Kč. Stačí ho přinést do kterékoliv značkové O2 Prodejny.

3 tuny stříbra

V českých domácnostech je podle aktuálních odhadů tolik nepoužívaných mobilních telefonů, že by se z nich daly vytěžit téměř 3 tuny stříbra. Nemluvě o dalších recyklovatelných materiálech od plastu přes hliník až po zlato. Podle operátora O2 je zásadní apelovat na lidi, aby především tyto staré přístroje neskončily ve směsném odpadu. Mnozí si je nechávají, ať už s pocitem, že se jen tak nezbaví něčeho, za co ve své době utratili dost peněz, nebo že je třeba ještě někdy využijí. Jen zlomek lidí předá svůj starý mobilní telefon k ekologické likvidaci.

„Bohužel někteří své vysloužilce při úklidu i vyhodí do popelnic na směsný odpad. Mobilní telefony ale obsahují kromě materiálů, které se dají velmi dobře dále využít a recyklovat, i mnoho pro přírodu nebezpečných látek. Ty se pak mohou uvolňovat působením vnějších vlivů na skládce do půdy nebo ve spalovnách do ovzduší. V O2 proto garantujeme správnou ekologickou likvidaci každého jednoho přístroje, který nám zákazníci donesou,“ říká Milan Ruttner, který má v O2 na starosti projekty v rámci udržitelnosti.

Starý mobilní telefon můžete přinést k ekologické likvidaci na libovolnou O2 Prodejnu

„Ze všech tří velkých mobilních operátorů na českém trhu disponujeme nejširší sítí prodejen. Věříme, že díky tomu bude pro zákazníky odevzdání vysloužilých mobilů k ekologické likvidaci jednodušší a rozhodne se tak pro ni co nevíce lidí,“ komentuje Václav Dostál, ředitel prodeje mobilních telefonů a dalších zařízení v O2. Odevzdat mohou nejen naši zákazníci, ale kdokoli bude chtít, jakýkoliv vyřazený mobilní telefon včetně zničených a nefunkčních.

V průběhu března navíc lidé dostanou za donesený starý přístroj odměnu ve výši 500 Kč. Ta se aktivuje v aplikaci Moje O2 v části O2 Radosti. „Odměnu ve formě slevy mohou zákazníci využít na široký sortiment příslušenství, telefonů, tabletů a notebooků,“ dodává Václav Dostál.


publikováno: 9. 3. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: ekologické, mobil, odpad

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+