V aeráriích ze Zahrady na niti budou rostliny v zimě spokojené | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

V aeráriích ze Zahrady na niti budou rostliny v zimě spokojené

25. 11. 2019

Znáte závěsná aerária? Slouží jako skleněný obal na rostliny, který svým nenápadným vzhledem krásně dekoruje interiér. V zimních měsících navíc rostlinu ochrání před vysušením, i když občas přetopíte. Originální dárek pro ty, kdo už všechno mají nebo alternativu k „jednorázovým” řezaným květinám nabízí Zahrada na niti, autorské květinářství nejen s levitujícími rostlinami.

Pokojové rostliny nemusí být jen v květináči

Díky „obalovému designu” skleněných aerárií si můžete s umístěním některých z nich více pohrát a ozdobit interiér zelení i jinde než na stolcích a parapetech. Ručně foukaná aerária ze Zahrady na niti jsou navíc z českého skla a každý kousek je originál. Aerárium s tillandsií, na e-shopu Zahrady na niti nebo v květinářství ve Školské 7 za 450 Kč.

Tillandsie: Rostliny, které nepotřebují půdu

Aerária mají tvar slzy se špičkou nahoru i dolů, kapky nebo koule. V Zahradě na niti si můžete vybrat vlastní aerárium podle tvaru a velikosti. Zvolit si tu můžete i rostlinu, kterou do něj umístíte. Na výběr máte exotickou tillandsii, sukulenty, mech nebo třeba orchidej.

V zimě se však do aerária nejvíc hodí nenáročná tillandsie, přezdívaná díky své „superschopnosti” přežít prakticky jen ze vzduchu vzdušná rostlina. V nabídce Zahrady na niti je 8 druhů tillandsií. Péče o ně není nijak komplikovaná. Stačí je párkrát do týdne porosit destilovanou, převařenou nebo nejlépe dešťovou vodou, která nezanechá kapky na skle a neucpe rostlinám póry vodním kamenem. Tillandsie jsou nenáročné rostliny. Potřebují dostatek světla, ideálně rozptýleného s občasným sluncem.

Tillandsie můžete kamkoliv položit či přidrátkovat a dají se s nimi vytvořit úžasné rostlinné dekorace. Více o tillandsiích včetně fotek z jejich přirozeného prostředí najdete na blogu Zahrady na niti.

Zeleň, která zvládne přetopené byty i chladnější místnosti

Zimní měsíce bývají kvůli topení pro pokojové rostliny náročné. Aerárium však na rozdíl od květináče vytváří kolem tillandsie příhodné mikroklima a udržuje tak životodárnou vlhkost vzduchu. To je obzvlášť důležité během chladnějších měsíců, kdy přetopené a vysušené místnosti dávají pokojovým rostlinám zabrat často mnohem víc, než chlad nebo úbytek denního světla.

Svět v kapce rosy

Rostlinná aerária vytváří půvabné mikrosvěty jako v kapkách rosy. Hodí se i do toho nejpromyšlenějšího designového bytu, protože skleněný obal ladí s každým materiálem. Aerária navíc potěší i ty, kdo odmítají řezané rostliny kvůli jejich dopadu na životní prostředí. A podle zkušeností zakladatelky květinářství Zahrada na niti Lenky Hrubé je ocení i minimalisté, kteří jinak nepřijímají žádné hmotné dary. Aerária s rostlinami i bez nich a spoustu dalších zavěšených i nezavěšených rostlin najdete v květinářství Zahrada na niti v Praze ve Školské 7 nebo na e-shopu

www.zahradana­niti.cz


publikováno: 25. 11. 2019, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, květiny

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+