Vinylové koberce si mohou užít i alergici | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vinylové koberce si mohou užít i alergici

13. 3. 2014

Trpíte silnou alergií na roztoče a myslíte si, že nemůžete mít doma tkaný koberec? Alergie si nevybírá, ale vy si vybrat můžete. Mnoho alergiků od svých lékařů často slýchá, že by se měli zbavit všech koberců. Pravdou je, že roztoči přebývají v kobercích tkaných z vlny či umělých vláken. Existuje však řešení, o kterém mnoho lidí nemá ani potuchy a to vinylové koberce.

Krásné a praktické

„ Na začátku letošního roku jsme se zeptali 70 alergiků, zda doma mají tkané koberce. Většina odpověděla, že se jich museli ze zdravotních důvodů vzdát, ačkoli je to mrzí,“ řekla nám Tereza Kučerová, majitelka obchodu Selbrekka, která do České republiky vinylové koberce dováží.

Vinylové koberce jsou v západní Evropě populární víc jak 20 let

U nás jsou tyto koberce absolutní novinkou. Nemusí se příliš udržovat, stačí je občas vysát či vyklepat a omýt mýdlovou vodou. Ocení je proto také rodiče malých dětí či majitelé psích mazlíčků.

Na první pohled k nerozeznání od tkaných koberců

Mají zářivé barvy a krásné vzory. Výhodou je, že pokud vás omrzí jejich design, tak je stačí jednoduše otočit – jejich vzor je totiž reverzibilní. Díky materiálu, ze kterého jsou tkány, jsou téměř nezničitelné, takže vaši domácnost budou zdobit mnoho let.

O průzkumu: účastnilo se ho celkem 70 respondentů, kteří trpí alergií na roztoče či kombinovanou alergií. Poměrně se průzkumu účastnilo 43 žen a 27 můžu ve věkovém rozpětí 24 – 56 let.

Selbrekka je kamenný a internetový obchod, který do České republiky dováží kvalitní interiérové doplňky, bytový textil a vinylové koberce ze Skandinávie.

foto: Selbrekka.cz

www.selbrekka.cz


publikováno: 13. 3. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: alergie, pokoj, prevence

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+