Vložky do bot CIDETEX pro zdravé a voňavé nohy | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vložky do bot CIDETEX pro zdravé a voňavé nohy

4. 4. 2013

Chcete mít nohy v teple, suchu a pohodlí? K tomu vám pomohou vložky do bot CIDETEX. Vloni představila společnost ALLIVICTUS své unikátní antibakteriální stélky CIDETEX BASIC a CIDETEX ORTHO+ a nyní přidává novinku CIDETEX ORTHO MTT. Všechny vložky do bot značky CIDETEX jsou vyrobeny z ovčí vlny (80 %), která výborně absorbuje pot a zároveň skvěle tepelně izoluje, a z viskózy (20 %), díky níž vložka drží svůj tvar. Tento materiál je navíc impregnován unikátní patentovanou dezinfekcí na bázi jodové pryskyřice, jež likviduje viry, bakterie, plísně i kvasinky způsobující běžně nepříjemný zápach nohou.

Máte ploché nohy?

Součástí ortopedické stélky CIDETEX ORTHO MTT je ideálně tvarovaný anatomický skelet s vedením podélné klenby nožní. Jeho součástí je patní miska vybavená odpružujícím prvkem pro zmírnění nežádoucího tlaku působícího na patní kost chodidla. Od stélek CIDETEX ORTHO+ se CIDETEX ORTHO MTT liší přítomností metatarsálního „srdíčka“, které podepírá příčnou klenbu chodidla. Metatarsální podpěra zmírňuje tlak obuvi na palcový a malíkový kloub a jejich nositel se tak při chůzi cítí komfortněji. „Stélky se hodí především pro uživatele s tzv. příčně plochou nohou (pedes transversoplani). Nosit je však mohou všichni, kdo chtějí svému chodidlu dopřát zdravější chůzi s ortopedickou oporou,“ vysvětluje Tomáš Horák ze společnosti Allivictus. Hodí se pro děti i dospělé, jsou výborné i pro diabetiky.

Do společenských i sportovních bot

Stélky do bot CIDETEX jsou výhradně českým patentem, byly podrobeny rozsáhlému testování (Státní zdravotní ústav Praha, Zkušební laboratoř Otrokovice atp.), které prokázalo jejich nezávadnost a funkčnost. Proto není třeba se při jejich nošení jakkoliv omezovat. Vložka je vhodná na ponožku i bosou nohu a lze ji umístit do všech typů obuvi (od společenské až po sportovní, dokonce i do lyžáků či bruslí).

Stélky do obuvi značky CIDETEX používají i vrcholoví sportovci jako např. veslař Ondřej Synek, stříbrný medailista z OH 2012, Tereza Huříková, vítězka světového poháru MTB XC kategorie U23, či Petr Koukal, vícenásobný mistr republiky v badmintonu a účastník olympijských her v Londýně 2012.

  • koupíte v lékárně a na www.cidetex.cz, CIDETEX BASIC za 160 Kč, CIDETEX ORTHO+ za 290 Kč a CIDETEX ORTHO MTT za 295 Kč.

publikováno: 4. 4. 2013, v rubrice Domácnost
Štítky: běhání, boty, diabetes, dítě, lékárna, mykóza, nohy, nové objevy, pohyb, prevence, senior

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+