Výhody topení plynovými krby | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Výhody topení plynovými krby

7. 10. 2014

Plynové krby mohou být pohodlnou alternativou klasických krbů či kamen na tuhá paliva. Kromě funkčnosti navíc nabízejí neotřelý design a jsou tedy nejen ideálním doplňkem do interiéru, ale také hlavním zdrojem tepla. Vytápění plynem je nyní ještě dostupnější, díky volně stojícím plynovým krbům, u kterých není třeba žádné speciální instalace. Dokonce nemusíte mít v místnosti, kde chcete topit ani přívod plynu, plynové krby lze pohodlně připojit i na plynovou bombu. Jedinou podmínkou instalace je vyvložkování komína.

Regulace teploty

„Využití plynu jako paliva poskytuje možnost velmi přesné elektronické regulace. Na rozdíl od klasických krbů na pevné palivo tak lze u plynových krbů nastavit požadovanou teplotu v místnosti, kterou plynové krby automaticky udržují. K ovládání je navíc možné použít i dálkový ovladač, takže pohodlí pro obsluhu je maximální,“ říká odbornice na plyn Zita Němečková ze společnosti Karma Český Brod, která letos uvedla na trh vestavné i volně stojící plynové krby jako absolutní novinku. Přestože palivem je plyn, pohled prosklenými dvířky je srovnatelný s krby na dřevo. Plynový plamen prohořívá mezi poleny ze speciální keramické hmoty a iluze dřevěného ohniště je dokonalá. Krb je vybaven ventilátorem, který se uvádí do činnosti automaticky v závislosti na teplotě pláště. Tím je dosažena maximální tepelná pohoda ve vytápěném prostoru.

Bezpečný provoz po celou topnou sezónu

Spaliny z krbu jsou odváděny do vyvložkovaného komína. Krby Karma mají speciální pojistku proti zpětnému tahu komína, pokud spaliny neodchází, přeruší dodávku plynu. Krby jsou dále vybaveny termostatem a piezozapalovačem, kterým se zapaluje věčný plamínek. Ten může hořet po celou topnou sezónu, současně zajišťuje přes termoelektrickou pojistku bezpečný provoz kamen. V případě výpadku plynu nebo zhasnutí plamene se automaticky uzavře přívod plynu do krbu.

Snadná instalace

Vytápění plynovými krby umožňuje instalaci krbu i v interiérech a oblastech, kde není vhodné topit pevnými palivy. Takovými místy mohou být vstupní haly hotelů, firem, městské byty a také rodinné domy. K instalaci si krb žádá pouze vyvložkování komína.


publikováno: 7. 10. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: topení

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+