Vyhrajte bezpečná lepidla pro děti do školy | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vyhrajte bezpečná lepidla pro děti do školy

27. 8. 2014
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Pritt Klovafix je průhledný.

Výherci: Jiří Křivánek, Helena Hlaváčová, Jana Davidová, Karel Procházka, Jana Váňová

První zvonění, které zahájí nový školní rok, je téměř tu. Rodiče čeká bláznivý kolotoč shánění pomůcek do školy. Bloky, sešity, tužky, pastelky, to je jen část toho, co musí zajistit. Jednou z věcí, které děti do nového školního roku potřebují, jsou i lepidla. Při jejich výběru je ovšem potřeba si dát pozor na kvalitu a vybírat jen ta, která jsou pro děti určena.

Bezpečí a kvalita jsou dobrým vodítkem při nákupu

I když je rodinný rozpočet před novým školním rokem velmi napnutý, nedejte se zlákat u lepidel jen cenou. Nezřídka se stává, že levné lepidlo příliš nelepí, často při jeho otevření vyteče jakási podivná tekutina, nebo vytéká z nádobky samovolně i lepidlo. Děti pak nechají více lepidla na stole než na papíře a vy zaplatíte v konečném důsledku mnohem víc, než když koupíte dražší, ale kvalitnější lepidlo.

To by ale nebylo to nejhorší. U lepidel je třeba dát si pozor na zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Vždyť s nimi pracují děti. Povšimněte si této informace na obalu. Hledejte lepidla, která jsou bez rozpouštědel.

Pritt používaly už naše maminky

Kdo by neznal lepicí tyčinku Pritt. Za ta léta se postupně vyvíjela a nyní se může pochlubit extrémně vysokou lepicí silou, děti proto spotřebují méně a tyčinka déle vydrží. Patentovaný uzávěr při správném uzavření těsní a lepidlo nevysychá. Lepidlo se snadno a lehce nanáší a nezanechává zbytky na papíru. Přilepí papír, fotografie, karton atd. Neobsahuje rozpouštědla a je určena právě pro děti. Navíc, když se váš malý šikula při lepení rozdovádí a začne lepit i věci, které původně nechtěl, jako je triko nebo ubrus, oceníte schopnost vyprat lepidlo i při nízkých teplotách.

Pro větší plochy

Do školy se dobře hodí také tekuté lepidlo Pritt Klovafix. Děti jej rády používají, protože lepí spoustu materiálů od papíru, přes karton, textil, kůži, až po kov či dřevo. Dobře se s ním lepí i větší plochy. Pritt Klovafix je určený pro kreativní tvoření. Děti s ním mohou vytvářet obrovské obrazy z různých materiálů stejně jako malé domky do své zoologické zahrady nebo loď pro piráty, prstové maňásky či oblečky pro malé princezny. Díky speciální stěrce se výborně nanáší.

www.pritt.cz

Soutěžní otázka

Jakou barvu má lepidlo Pritt Klovafix?

a) bílou

b) béžovou

c) průhlednou

Pět výherců, kteří do 8. 9. 2014 správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou balíček Pritt lepidel v obou variantách. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením Pritt do školy.


publikováno: 27. 8. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: dítě, hraní, nákupy, školák

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+