Vyrobte si doma vánoční tašku | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vyrobte si doma vánoční tašku

17. 12. 2013

Vánoce se pomalu blíží, spousta z nás si láme hlavu nad vhodnými dárky pro naše blízké a často zapomínáme na to, že i obal může být originálním dárečkem zvyšující celkový dojem. Origolo.cz, obchod s ručně vyrobeným zbožím od různých prodejců, vám nabízí návod na jednoduchou dárkovou taštičku, jejíž výroba vám zabere asi 30 minut a bude vás stát zhruba 30 Kč.

Dárková taštička

K výrobě dárkové tašky potřebujeme:

  • Děrovačka nebo tlustá jehla
  • Papír jakékoliv barvy (tvrdý papír, vlněný papír, balící papír)
  • Šňůrku na uši
  • Pravítko, lepidlo a tužku

1. Uvedené rozměry naměříme a nakreslíme tužkou na připravený papír A3. Rozměry krabičky lze vždy přizpůsobit formátu papíru či požadované velikosti výsledné krabičky. Budeme-li chtít krabičku delší na šířku, je vhodné použít balící papír.

2. Čáry jemně obtáhneme nůžkami, aby se nám papír lépe ohýbal a postupně všechny čáry zahneme.

3. Položíme si papír dvoucentimetrovým pásem na horu a napravo a v polovině přehneme. Nyní nám v pravé části zůstane dvoucentimetrový pás, který zahneme a slepíme s druhým koncem tak, aby spoj ve vzniklém hranolu zůstal uvnitř.

4. Krabičku položíme dnem dolů a vrchní dvoucentimetrový pás zahneme dovnitř krabičky, tím nám vznikne vrchní lem taštičky.

5. Dno krabičky přehneme dle záhybu a úhlopříčně nastřihneme v obou rozích (případně ve všech rozích) tak, aby se nám dno dobře skládalo. Na vnitřní stranu naneseme lepidlo a slepíme dohromady.

6. Z vlnkového či jiného dekoračního papíru vystřihneme obdélník o rozměrech 8,8cm x 6,8 cm, na který naneseme lepidlo (v případě vlnkového papíru na rub) a vložíme na vnitřní dno taštičky. Tím překryjeme spoje, zpevníme dno a také vytvoříme dekorativní prvek.

7. Děrovačkou či tlustou jehlou uděláme do krabičky z obou stran díry na poutka. Díry umístíme asi 2,5 cm od vrchního okraje a 3 cm od bočního okraje.

8. Ustřihneme si dva asi 25 cm dlouhé provázky, které protáhneme dírkami a upevníme pomocí suku vně taštičky. Z téhož vlnkového papíru, který jsme vložili na dno krabičky, vystřihneme libovolně velkou cedulku na jméno či přání. Cedulku připevníme provázkem na ouško kabelky.

9. Krásná vánoční taštička je téměř hotová. Ti náročnější ji mohou dozdobit libovolnými dekoracemi, či přilepením vlnkového papíru v jiné barvě na přední stranu.

TIP NA DÁREK: Pokud si nevíte rady s dárečkem, inspirujte se na www.Origolo.cz a věnujte svým blízkým ručně vyrobenou brož, záložku do knihy, originální bytovou dekoraci či krásné šperky.

Autor fotek: Origolo.cz, Archiv Origolo.cz


publikováno: 17. 12. 2013, v rubrice Domácnost
Štítky: dárek, šetříme peníze, Vánoce

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+