Vyrobte si jednoduše vánoční výzdobu s tavnou pistolí | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vyrobte si jednoduše vánoční výzdobu s tavnou pistolí

2. 12. 2013
Soutěž byla ukončena.

Správná odpověď: Lepidlo v tavné pistoli Pattex se používá teplé.

Výherci: Jana Novotná, Lenka Andrová, Petr Jaroš

Když v tomto období vyrazíte do přírody a nebude u vás vše zapadané sněhem, najdete tam spoustu plodů, které pak můžete naaranžovat do takové originální mísy. Takové aranžmá může sloužit třeba jen k dekoraci, nebo jej můžete opatřit pouze jedlými plody, jako jsou například malá jablíčka, hruštičky, šípky, trnky, či jiné a používat jako mísu na ovoce.

Na počátku byl nápad

Mísa s ovocem, taková zátiší již v minulosti inspirovala malíře. Snad každý z nás má nějaké ovoce v míse doma. Ale vypadá to originálně? Většinou je to prostě praktická záležitost, ale i takovou drobností můžete oživit váš interiér. I my jsme se nechali inspirovat tímto zajímavým aranžmá.

Netradiční aranžmá

Můžete si vytvořit něco podobného. Stačí vzít dvě stejně vysoké nádoby – například vázy, polepit je provazem a postupně je obmotat. Jako lepidlo můžete použít tavnou pistoli Pattex– tavná lepidla jsou pro aranžování ideální, pohodlně s nimi slepíte různé materiály. Lepidlo se nanese na lepený předmět a ten pak přilepíte k podkladu. Pro originálnější podobu můžete zvolit mezi obě vázy jakýsi kvádr – ideální je použít např. polystyren nebo aranžovací hmotu a do něj pak postupně zapíchat listy. Nebo je můžete lepit stejným způsobem jako provaz okolo vázy. Hotový kvádr potažený zelenými listy pak přilepíte mezi obě vázy. Vrchní část váz nechte holou a potáhněte ji také listy – ideální jsou větší listy, které vytvoří i misku, na kterou pak naaranžujete ovoce. Na závěr stačí vzít nějakou popínavou rostlinu a omotat jí vrchní část váz. Je hotovo.

Originální nápady

Vytvořit si originální aranžmá, udělat něco netradičního vlastníma rukama, nebo doladit doplňky, které podtrhnou design bytu či domu, to vše dokážete se spolehlivým pomocníkem – tavnou pistolí Pattex. S pomocí této pistole zvládnete vytvořit designové prvky, které vám budou všichni závidět. S tavnou pistolí Pattex snadno nalepíte mašle, suché květiny, ořechy, šišky, větvičky nebo dokonce plíšky či skleněné ozdobičky. Stačí najít v lese či v parku různé podzimní plody, listy, nebo kousky větviček a ty pak použít. Práce s ní je velmi jednoduchá, bezpečná a čistá. Speciální receptura tavného lepidla dokáže i v rozehřátém stavu držet lépe pohromadě, lepidlo tedy samovolně nevytéká a pracovní prostředí zůstává čisté. Nemusíte se tedy rozčilovat, že vaše ruce jsou opatlané lepidlem. Konec tavné pistole je potažený gumou pro zvýšení bezpečí. Lepicí pistole Pattex je vynikajícím pomocníkem pro originální nápady.

Soutěžní otázka

Jak se používá lepidlo v tavné pistoli Pattex?

a) studené

b) teplé

Tři výherci, kteří do 16. 12. správně odpovědí na soutěžní otázku, dostanou tavnou pistoli Pattex. Odpověď zasílejte na soutez@trendyz­dravi.cz s označením lepicí pistole

www.pattex.cz


publikováno: 2. 12. 2013, v rubrice Domácnost
Štítky: dítě, dům, školák, Vánoce, vlastnoručně, výzdoba, zábava

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+