Vysávání bez kabelu je praktické a efektivní | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vysávání bez kabelu je praktické a efektivní

8. 8. 2022

Nový Triflex HX2 je nejsilnější vysavač značky Miele. Jde už o druhou generaci úspěšného kompaktního multifunkčního vysavače této značky. Kombinuje jedinečnou flexibilitu svého předchůdce s výrazně vyšším výkonem a vylepšeným komfortem při obsluze.

Přestavíte ho během několika vteřin

Ať už jako klasický, nebo jako ruční vysavač na těžko přístupná místa: stejně jako jeho předchůdce je Triflex HX2 skutečně všestranným přístrojem. Díky patentovanému designu 3v1 lze jednotku PowerUnit (která se skládá z motorové jednotky, akumulátoru a prachové nádoby) přestavět během několika vteřin.

Pokud je jednotka PowerUnit umístěna nahoře, je možné se pohodlně dostat pod nábytek nebo na strop. Pokud se nachází v dolní části, těžiště se přesune a bez námahy lze vysát velké plochy. V tomto nastavení může Triflex stát i samostatně, což je praktické pro krátkou pauzu při vysávání. Pro odstranění drobků na stole po snídani nebo v autě je ideální použití samostatné jednotky PowerUnit. Novinkou je držák příslušenství, který lze použít k připojení hubice na čalounění, hubice na vysávání spár nebo sacího štětce přímo na sací trubici, aby byly vždy na dosah.

Prvotřídní čisticí výkon

Za výrazně lepší čisticí výkon vděčí Triflex HX2 především novému motoru Digital Efficiency s výkonem vyšším o 60 %, který byl vyvinut a vyroben v závodě Miele v Euskirchenu (Technology Center Drives). Prvotřídní čisticí výkon vysavače Triflex HX2 je výsledkem souhry nového motoru, osvědčeného a mimořádně účinného monocyklonového provedení (technologie Vortex) a výkonného elektrokartáče Multi Floor XXL. Jeho rotující kartáčový válec je propojen s inteligentním systémem detekce podlahových krytin, který na tvrdých podlahách snižuje otáčky, čímž šetří energii a prodlužuje životnost baterie. Tato funkce je nyní rozšířena o motor. V závislosti na podlahové krytině se výkon motoru zvyšuje nebo snižuje. Kromě toho je elektrokartáč v závislosti na modelu vybaven LED osvětlením (BrilliantLight), takže i v těch nejtemnějších koutech lze vystopovat poslední zrnko prachu.

Potřebnou energii dodává lithium-iontová baterie od německého výrobce prémiových baterií Varta, která je vybavena sedmi vysoce výkonnými články. Díky tomu je doba provozu přístroje Triflex až 60 minut a lze ji v závislosti na modelu prodloužit až na 120 minut pomocí druhé baterie.

Vysoce účinná filtrace HEPA a hygienické čištění

Filtr HEPA Lifetime zachytí 99,999 % všech částic a spolehlivě filtruje i alergeny. Nová funkce ComfortClean umožňuje pohodlné čištění filtru během vysávání: částečky nečistot se zde vyklepou do nádoby pouhým otočením víka filtru. Tím se udržuje vysoký sací výkon vysavače na konstantní úrovni. Pro důkladnější ruční čištění jemného prachového filtru, který je nyní nutné vyčistit pouze každé tři měsíce, se jemný prachový filtr z přístroje vyjme v několika jednoduchých krocích. Při vyprazdňování prachové nádoby se nečistoty stisknutím tlačítka jednoduše vysypou směrem dolů, aniž by se dostaly do kontaktu s pokožkou (Twist2open). Triflex HX2 je k dispozici ve čtyřech elegantních barvách, z nichž každá je kombinována s decentními barevnými prvky ve zlatorůžové barvě a šedě tónovanou prachovou nádobou. Za svůj inovativní design 3v1 získal ještě před uvedením na trh renomované ocenění Red Dot Product Design Award.

Facelift Triflex HX1 je nyní také vybaven funkcí ComfortClean a je k dispozici v nových barevných provedeních. Zůstává v nabídce jako nová základní řada ve vylepšené podobě při současně snížené ceně.

foto: Miele

www.miele.cz


publikováno: 8. 8. 2022, v rubrice Domácnost
Štítky: byt, dům, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+