Vyzrajte na skvrny ekologicky | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Vyzrajte na skvrny ekologicky

20. 9. 2023

Ruku v ruce s častým pobytem venku je pravděpodobné, že se vy nebo vaši nejmenší ušpiníte a domů si na oblečení přinesete skvrny všeho druhu. Abyste se kvůli nim nemuseli vzdávat svých oblíbených kousků, nabízí značka FeelEco řešení – účinné odstraňovače skvrn, které jsou Volbou českých spotřebitelů 2023.

Pro nejmenší to nejlepší!

Pokožka našich nejmenších si zaslouží speciální péči, a to nejen co se používané kosmetiky týče, ale také při výběru přípravků na praní. S respektem k jejím potřebám byl vyvinut i FeelEco Hypoalergenní odstraňovač skvrn Baby, který je určen na prádlo dětí už od narození. Využít jej tedy mohou všechny osoby s citlivou pokožkou. „Ve složení odstraňovače skvrn z řady Baby nenajdete žádné alergeny, parfemace nebo konzervanty, které by mohly dráždit citlivou pokožku. Jeho hypoalergenní složení potvrzuje i klinický test HRIPT, tedy test, během kterého se na dobrovolnících pod vedením zdravotníků vyhodnocuje alergický potenciál receptury a reakce pokožky,“ vysvětlujte Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco.

Přípravek je také vysoce účinný

Jeho základem jsou aktivní látky z rostlinných olejů a cukrů, které jsou doplněny mýdlem a speciální dávkou enzymů vybraných s ohledem na odolnost nečistot na dětském prádle. Hravě si tak poradí se skvrnami všeho typu – od mastnoty, kosmetiky, bláta, trávy nebo jídla. „Přípravek lze použít na bílé i barevné prádlo a použití je i díky praktickému balení velmi jednoduché.

Odstraňovač je třeba v dostatečném množství pomocí rozprašovače nastříkat na skvrnu. Tu lze dále ještě kartáčkem jemně napěnit z obou stran nebo jen prádlo promnout v rukou. Následně stačí nechat přípravek několik minut působit a poté vyprat oblečení tak jako vždy,“ uvádí Radek Marták.

Šetrný vůči životnímu prostředí

V odstraňovači najdete 92% podíl přírodního původu a všechny povrchově aktivní složky jsou snadno biologicky odbouratelné. Ekologické aspekty i účinnost pak dokládá také náročná certifikace EU Ecolabel. „Certifikace EU Ecolabel sleduje přísná ekologická kritéria a hodnotí šetrnost výrobku v průběhu celého cyklu, tedy nejen jeho složení, ale všechny kroky od získávání suroviny, jeho výrobu, až po konečnou likvidaci vzniklých odpadů. Současně certifikace hodnotí také výkonnostní parametry výrobku, tedy to, jak je účinný,“ přibližuje Radek Marták. Přípravek je také veganský – neobsahuje žádné látky živočišného původu a není testován na zvířatech, což dokládá i získaná certifikace Vegan.

Několik tipů, jak na skvrny:

• V případě ušpinění je dobré reagovat rychle. Pokud můžete, vypláchněte skvrny např. od kávy, čaje nebo vína studenou vodou, aby se nezafixovaly. Pokud je skvrna spíše mastná, je lepší voda příjemně teplá. To platí např. u guláše apod.

• V případě, že nemůžete skvrnu ihned vyplachovat, měli byste ji alespoň opatrně osušit ubrouskem, aby v tkanině zbylo co nejméně nečistoty. Látku byste ale neměli intenzivně drhnout.

• V boji se skvrnami vám pomůže vhodný přípravek. Použijte odstraňovač skvrn, který aplikujete dle návodu.

• Vždy byste ale měli respektovat informace na štítku oblečení. Ne všechny materiály mohou být vhodné pro všechny přípravky.

• Barviva použitá k barvení či potisku tkanin nemusí být na daném textilním materiálu vždy dokonale stabilní. Kvalitu barev raději vždy předem otestujte působením odstraňovače na malé plošce tkaniny na málo viditelném místě.

• Pokud jste odstraňovač aplikovali přímo na skvrnu, je dobré ošetřené plochy z obou stran před vložením do pračky proložit kusem nepotřebné textilie. Zbytky některých skvrn se někdy mohou částečně přenést na plochy bez odstraňovače a stejně tak odstraňovač může prosáknout na jiné tkaniny, kde jste si kvalitu barev předem neotestovali.

  • Produkty značky FeelEco koupíte na e-shopu www.feeleco.com, v prodejnách dm drogerie, ROSSMANN, Teta, Datart a na e-shopech rohlik.cz, kosik.cz, datart.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz.

publikováno: 20. 9. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: dítě, drogerie, ekologické, miminko, praní

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+