Zbavte pračku nepříjemného zápachu | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Zbavte pračku nepříjemného zápachu

15. 5. 2023

Svěží vzduch a více slunečných dní značí, že jaro už je opravdu tady. V mnoha domácnostech tak nastává ideální čas pustit se do pořádného úklidu. Na řadu se dostávají i místa, kterým se běžně vyhýbáme. Zkuste tedy nyní vzít úklid opravdu od podlahy a myslete na své domácí pomocníky. I ti si zaslouží stejnou péči jako zbytek vaší domácnosti.

Spousta lidí je přesvědčena o tom, že pračku není potřeba pravidelně čistit. Pravdou ale je, že se v pračce po každém praní usazují odolné nečistoty, které mohou způsobovat nepříjemný zápach. Na vině může být časté používání pracích gelů nebo kapslí či praní při nižších teplotách. Záleží také na velikosti pračky. Čím je pračka větší, tím snadněji se v ní tvoří různé usazeniny.

Tohoto problému vás rychle zbaví nový Persil s technologií Deep Clean. Inovované složení tohoto pracího prostředku se postará nejen o dokonalou čistotu vašeho prádla, ale také odstraní hluboko usazené nečistoty a nepříjemný zápach. Ať už si vyberete gel, prášek či kapsle, variantu na bílé nebo barevné prádlo, vždy se můžete spolehnout na vysokou účinnost a perfektní výsledek, a to i při nízkých teplotách praní. Stačí prát na pouhých 20 °C. Odborníci navíc doporučují některé části pračky čistit manuálně. Jedná se například o silikonové těsnění u dvířek bubnu. Zapomínat byste neměli ani na propláchnutí spodního odtoku pračky, a to několikrát do roka.


publikováno: 15. 5. 2023, v rubrice Domácnost
Štítky: hygiena, praní, úklid

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+