Zbavte se doma nadbytečné vlhkosti, škodí zdraví | Domácnost | Trendy zdraví

Hlavní strana » Domácnost » Článek

Zbavte se doma nadbytečné vlhkosti, škodí zdraví

6. 2. 2014

Vysoká vlhkost ve vzduchu napáchat obrovské škody, znehodnotí nábytkem, oblečením či bytové doplňky. Zároveň ohrožuje i zdraví. Ve vlhkém prostředí se dobře daří plísním a roztočům a ty pak podporují vznik alergií, dýchacích obtíží, zažívacích problémů nebo bolest hlavy. Ohroženy jsou zejména děti. Proto je důležité zajistit v domácnostech optimální vzdušnou vlhkost k čemuž vám pomůže nový revoluční systém pohlcování Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°.

Máte orosená okna, zrcadla či dokonce stěny?

Pak máte doma nadměrně vlhký vzduch. Vlhkost se do vzduchu dostává běžnou činností v domácnosti. Člověk vyprodukuje nemalé množství vody dýcháním a pocením. Standardní rodina odpaří za den průměrně 12 l vody. Koupáním, sprchováním, vařením, sušením prádla, nebo běžným úklidem, dokonce i zaléváním květin či odparem z akvária se dostává do vzduchu další vlhkost, která způsobuje problémy.

Pozor na zdraví

Vysoká vlhkost není v současné době jen problémem špatných izolací domů. Čím dál častěji se s ní setkáváme i u novostaveb a panelových domů. Často ji začínáme řešit až v momentě, kdy je již pozdě a počítáme ztráty na majetku, jako je plísní napadený nábytek, oblečení či knihy, nebo dokonce, když se negativně projeví na psychickém či fyzickém zdraví rodiny. Vysoká vlhkost je životně nezbytná pro vývoj plísní a roztočů, kteří jsou původci různých alergií a revmatických obtíží, bolestí hlavy, zažívacích problémů a dýchacích obtíží. Jako první jsou ohroženy děti, lidé starší a lidé s nedostatečnou imunitou. Jejich tělo nemá dostatek protilátek, aby se dokázalo účinně bránit. V průběhu se zdravotní problémy mohou vyskytnout i u ostatních členů rodiny. Díky viditelným projevům jako jsou plísně, zatuchlý vzduch, alergie a dýchací obtíže, se ztrácí pocit bezpečí domova.

Kdy si dát pozor?

Kapky vody na skle a orosená okna jsou klasickým příznakem vysoké vlhkosti vzduchu. To je správný čas na to, s tím něco udělat. Dobře funguje krátké intenzivní větrání, ovšem není možné jej používat pokaždé a vlhkost je potřeba udržet na optimální hladině 45 – 60 %. Navíc nám díky drahocennému teplu unikají peníze doslova oknem. Proto společnost Henkel vyvinula nový revoluční systém pohlcování vlhkosti.

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° nepotřebuje žádnou elektrickou energii. Stačí vložit tabletu a pracuje. Aerodynamický tvar přístroje, stejně jako tableta, má 360° otvor pro proudění vzduchu, který umožňuje cirkulaci okolo i skrz tabletu. Začíná pohlcovat vlhkost okamžitě po vložení tablety a po prvních 12 hodinách jsou pozorovatelné první kapky v nádobě. Speciální ultra absorpční tableta je složena ze dvou vrstev. Bílá pohlcuje vzdušnou vlhkost, kterou sráží v tekutinu a shromažďuje ji ve spodní části nádoby, modrá redukuje pachy až o 70%. Tableta vydrží v místnosti o rozloze cca 20m2 až tři měsíce. Následně stačí zakoupit náhradní tablety.

  • Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° zakoupíte v hobby marketech či jiných obchodních řetězcích v oddělení barev a domácích potřeb a ve specializovaných prodejnách za 330 Kč a náhradní tablety za 228 Kč.

www.stop-vlhkosti.cz


publikováno: 6. 2. 2014, v rubrice Domácnost
Štítky: alergie, dítě, drogerie, hygiena, nákupy, plíseň

Další články v rubrice Domácnost:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+