Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika

Aktuálně

Mažte si na kůži jen to, co byste si namazali i na chleba

6. 12. 2022

Nebojte se experimentovat, poznávejte sami sebe a pečlivě hlídejte složení přírodních produktů. Méně je někdy více. To jsou rady do začátku pro všechny, kteří uvažují, že vymění stávající kosmetiku za přírodní, od lékárnice PharmDr. Kamily Horníčkové. Na Lékárna.cz se specializuje na přírodní medicínu a zelenou lékárnu. V rozhovoru vysvětlila, s čím při používání přírodní kosmetiky začít, na co se zaměřit, a na co si dát naopak pozor.


Další články

Retinol přináší v anti-age péči viditelné výsledky

31. 10. 2022

Pokud na své pleti registrujete první známky stárnutí a začala jste hledat v kosmetických produktech účinný elixír mládí, nepochybně jste narazila na látku jménem Retinol. Tento derivát vitaminu A, který se také přirozeně vyskytuje v pokožce, se stal jednou z nejpopulárnějších složek anti-age péče.


Jste zastánci přírodní kosmetiky a neradi vrstvíte?

27. 10. 2022

Vsaďte na arganový olej. Stačí 1 přípravek, aby pokryl základní nároky pokožky, vyhladil ji a omladil. Syncare Arganový olej100% čistý a 100% BIO dokáže pleť hydratovat, vyživit a současně regenerovat. Můžete ho použít ráno i večer a ošetření spojit třeba s jemnou masáží. Tím zvýšíte prokrvení pokožky a zlepšíte její kondici i vzhled. Arganový olej je známý svými omlazujícími účinky a v Maroku, kde argánie trnitá roste, ho nazývají marockým zlatem. A nebojte se ho použít, i když máte pokožku mastnější, nebo náchylnou k akné. Budete překvapeni, jak urychlí hojení.


Jak pečovat o zralou pleť, aby neztrácela na kráse?

24. 10. 2022

Jemné mimické vrásky dodávají zralé pleti na osobitosti. Ale o další projevy typické pro stárnoucí pleť, jako jsou ochablé kontury obličeje, ztráta pevnosti a pružnosti nebo otoky pod očima, rozhodně nestojíme. Naštěstí s pomocí moderních kosmeceutik dnes můžeme těmto nepříjemným projevům úspěšně vzdorovat. Zeptali jsme se odborníků z české kosmetické firmy Essenté, jak na to.


Jaké volíte vůně pro určitou příležitost, náladu či šatník?

20. 10. 2022

Kosmetická značka Orlane nabízí řešení pro každou ženu. Milujete sportovní životní styl? Pak byste měla nosit aktivní vůni, která podtrhne vaše tempo. Jste-li založením romantička, pak vám bude slušet jemná květinová vůně. Nenoste ale stále jednu vůni, ale střídejte je podle nálady, příležitosti, outfitu. Vyzkoušejte portfolio vůní značky Orlane.


Vhodná péče o kůži při onkologické léčbě

17. 10. 2022

V posledních letech došlo k významným pokrokům v léčbě onkologických onemocnění a výrazně se tak zlepšila prognóza léčených pacientů. Kůže, životně důležitý, ale křehký orgán, je bohužel příliš často negativně ovlivněn účinky terapií. Kožní reakce vedou některé onkologické pacienty k přerušení léčby. Povědomí o možném řešení a vhodné péči je zatím mizivé!


Přestaňte skrývat své šediny

13. 10. 2022

S přibývajícími roky ubývá ve vlasech barevný pigment zvaný melanin a začínají se objevovat šediny. Mnoho žen v tu chvíli sáhne po barvě, aby tento „příznak stárnutí“ zakryla. V poslední době se ovšem stává trendem přirozenost a stále více dam chce ze šedin udělat svou přednost. Jak ale nechat odrůst barevné vlasy, aby byl přechod k šedinám co nejpřirozenější?


Vyzkoušejte Puaree, novou českou značku kosmetiky

10. 10. 2022

Puaree [pjuri], českou kosmetickou značku s netradičním názvem založila Adriana Šoltésová, která mediální svět opustila pro svět čistě kosmetický. Puaree je spojení dvou slov – “pure” neboli anglicky čistý a “pua” neboli havajsky květina. Slunná Havaj na vás dýchne už z barevných obalů, které odkazují na použité přírodní ingredience a revoluční aktivní látky starající o viditelné výsledky na tváři!


Na Green Beauty Market si vyzkoušíte řadu značek přírodní kosmetiky

7. 10. 2022

V polovině října se dveře koupelnového showroomu společnosti Laufen CZ otevřou přírodním kosmetickým výrobkům z celého světa. 15. a 16. října bude možné v rámci akce Green Beauty Market vyzkoušet kosmetiku, nechat se nalíčit profesionály nebo využít možnosti poradenství. „Návrat akce po tříleté pauze nás velmi těší. Jsme rádi, že showroom LAUFEN space Prague byl zvolen jako ideální místo pro setkání milovníků přírodní kosmetiky. Věříme, že si návštěvníci užijí akci i její jedinečné prostory,“ říká Iva Šedivá, vedoucí marketingové komunikace společnosti Laufen. Vstup na akci je ZDARMA.


Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+