Aviril slaví 95 let | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Aviril slaví 95 let

28. 9. 2022

Ikonická značka Aviril, mladší sourozenec Alpy, byla zaregistrována v říjnu1927 a od té doby poctivě slouží miminkům, dětem i dospělým. Původně šlo pouze o dětský zásyp, který záhy doplnil dětský olej a krém. Dnes je nejúspěšnějším produktem dětský olejíček blankytně modré barvy, který ročně naplní 1 milion lahviček. Stal se symbolem spokojeného dítěte, které kouká z jeho etikety a oblíbili si ho i dospělí. Je pro ně příjemným retro pohlazením s hojivými účinky.

Podle lékopisné receptury ho zpočátku vyráběli v lékárně Františka Schnöblinga a teprve o něco později přešla produkce do Alpy, kde se vyrábí dodnes.

Připomíná vám dětství?

Aviril dětský olej s azulenem má typickou světle modrou barvu, se kterou se snoubí nezaměnitelná vůně. Jeho receptura vychází z léčivých účinků heřmánku a jeho schopností zklidňovat pokožku. Jemně ji promazává, chrání její povrchovou vrstvu a tím ji dělá odolnější. Preventivně brání vzniku opruzenin nebo lišejů, na které miminka často trpí.

Aviril dětský olej je ideální k ošetření pokožky obličeje i těla. Funguje jako jemné pohlazení a přispěje k pohodě miminka. A co navíc? Výborně se hodí také do koupele. Stačí pár kapek a pokožku koupel tolik nevysuší.

Blankytná barva a ikonická Velmezka. Lahvička, kterých z linek ALPY ve Velkém Meziříčí sjede ročně 1 milion, se říká Velmezka, Lahvička je pro olej stejně typická jako jeho blankytná barva. A i když je trochu retro, nebo právě proto, ji maminky milují.

Aviril Dětský zásyp s azulenem má zklidňující, hojivý a antiseptický účinek. Zásyp zmírňuje svědění, ulevuje podrážděné pokožce a působí proti opruzeninám stejně jako Aviril dětský krém s obsahem zinku. Ochranný krém vytváří na pokožce bariéru a tím mírní podráždění, které exkrementy mohou vyvolat. Obsažený extrakt z heřmánku, vitamín E a panthenol zklidňují pokožku a napomáhají regeneraci.

www.alpa.cz


publikováno: 28. 9. 2022, v rubrice Kosmetika
Štítky: dítě, miminko, péče o pleť, prevence

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+