Biochemický peeling vám pomůže při akné i hyperpigmentaci po sluníčku | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Biochemický peeling vám pomůže při akné i hyperpigmentaci po sluníčku

23. 7. 2020

Kožní ambulance poskytují pacientům komplexní ambulantní dermatovenero­logickou péči. Nejčastěji si ale řada z nás představí vyšetření kožních znamének dermatoskopem. Avšak dermatovenero­logické ambulance mohou pacienty ošetřit třeba i v oblasti kosmetické zdravotní péče. Může jít třeba o ošetření pozákrokovou dermokosmetikou, plazmaterapii, retinolový nebo biochemický peeling. Právě s poslední zmiňovanou metodou nás seznámila kožní lékařka EUC Kliniky Ostrava Lenka Lojkásková.

Paní doktorko, k čemu slouží biochemický peeling?

Jde o zákrok, jehož cílem je zbavení se horní vrstvy kůže tak, abychom odstranili na tváři určité „nerovnosti“, které se nám nelíbí nebo nás obtěžují. Zákrok samotný má i preventivní hledisko před vznikem nádorů kůže. Když totiž odstraníme vrchní část kůže, podaří se nám tím odstranit i staré buňky, ve kterých může docházet k určitým přelomům v rámci DNA informací.

Proč by měl člověk na tento typ ošetření zamířit do zdravotnického zařízení?

Je to druh zákroku, který by lidé měli podstupovat výhradně u lékaře. U chemických peelingů se používají kyseliny s poměrně vysokou koncentrací, od 20 až do 70 procent. Jde o kyseliny, které patří pouze do rukou zkušených kožních lékařů. U nás na klinice používáme opravdu kvalitní kosmetiku ověřených společností (například z USA), které se zabývají jejím vývojem už od 80. let minulého století.

Pro koho je zákrok určen?

Biochemický peeling je vhodný například pro pleť s akné. Pomocí peelingu se snažíme řešit jak akné samotné, tak následky. To znamená pozánětlivé barevné změny, drobné jizvičky, v podstatě všechny barevné nedokonalosti, které se mohou během léčby akné vyskytnout. Zákrok samotný je vhodný i pro pacientky, které začínají řešit vrásky. Obecně by se dalo říct, že zákrok je určen i ženám, které chtějí pravidelně docházet na estetické výkony, ale nechtějí vyloženě botox. Chemický peeling je takový předstupeň tohoto typu péče. A určitě je vhodný i pro pacienty, kteří trpí hyperpigmentací po sluníčku a objevily se jim na kůži velké pigmentové skvrny. I s tím si u nás na klinice dokážeme poradit.  

Jak procedura probíhá?

Samotný zákrok trvá asi 30 minut. Na začátku vysvětlíme samotnou proceduru a také to, co od samotného zákroku čekat. Pacienty seznámíme i s průběhem následné péče. Vysvětlíme, že jemným šupinatěním, které po zákroku nastane, docílíme toho, že se nám odloučí horní vrstva, pod kterou je kůže, která už si nenese známky nějaké pigmentace nebo akné.

Jaká je cena zákroku?

Záleží na typu zákroku, jakou část těla si necháváte ošetřit, zda jde o ruce, dekolt nebo obličej, a také na počtu jeho opakování. Cena jednoho chemického peelingu se pohybuje od 1200 po 1800 korun. Některé zákroky je dobré podstoupit vícekrát, takže nabízíme i zvýhodněné balíčky.


publikováno: 23. 7. 2020, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+