Chcete používat vysoce kvalitní přírodní kosmetiku? Damibio ji nabízí | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Chcete používat vysoce kvalitní přírodní kosmetiku? Damibio ji nabízí

4. 12. 2019

Manželé Eva a Jiří Grund chtěli vytvořit prostor, kde se setkávají příběhy firem s bio kosmetickými přípravky té nejvyšší kvality. Proto vytvořili jedinečný projekt, ve kterém vybrané značky reprezentují vždy jen to nejlepší v dané kategorii a jejich majitelé osobně ručí za kvality svých výrobků. Vznikl tak nový webový portál DAMIBIO nabízející přírodní kosmetiku, která pochází především z Itálie.

Bez chemie

Koncept Damibio vznikl z touhy po návratu k přírodním produktům, které člověka provázejí životem od nepaměti. Spousta kosmetiky nabízené na dnešním trhu obsahuje velké množství chemických přísad, například chemické sloučeniny ropy, které mají sice rychlý, ale také krátkodobý účinek a navíc nevíme, jaký vliv má jejich působení na naše zdraví. Díky tomu začalo být pro spoustu lidí důležité nejen to, co jedí nebo pijí, ale také to, co do jejich těla proniká skrze pokožku vystavenou kosmetickým produktům.

Vypěstováno farmáři

DAMIBIO přináší ucelené řady produktů, které jsou čistě rostlinného původu. Všechny rostliny použité na výrobu kosmetiky byly vypěstovány farmáři ve slunné Itálii podle nejpřísnějších pravidel ekologického zemědělství a jsou patřičně certifikovány.

„Všechny firmy, které jsme pečlivě v Itálii vybrali, jsou vedeny jejich majiteli a zakladateli nejenom typicky italskou vášní, ale i hlubokým smyslem pro poctivost a zodpovědnost. Tito lidé jsou opravdovými garanty kvality, kterou koupí těchto produktů dostanete. Než jsme uvedli tyto produkty na český trh, testovali jsme je na naší rodině. Byli jsme svědky nejednoho zázraku, kdy akné dospívajícího syna, se kterým se léčil až v motolské nemocnici, zmizelo po používání krému do tří neděl,“ říká Eva Grund, zakladatelka DAMIBIA.

Kdo kosmetiku vyrábí?

Zajímavé jsou příběhy majitelů značek, které DAMIBIO exkluzivně zastupuje. Najdeme mezi nimi mladou vědkyni, která se svojí profesorkou vyrábí kosmetiku z pivního sladu se světovým patentem nebo třeba rodinu z okolí Neapole, která většinu bylinek pěstuje na svých polích a používá staré recepty ještě z římských dob. Šnečí farma u Rimini, kde celá vesnice pěstuje humánním způsobem přes 2 milióny šneků, je jen třešničkou na dortu exkluzivní nabídky, která zatím nemá v ČR obdoby. BIO SNAIL

Speciální italská bio kosmetika Bio Snail

Kosmetika obsahuje jedinečnou ingredienci se zázračnými vlastnostmi – filtrát hlemýždího sekretu – spolu se vzácnými oleji. Tento přírodní komponent, který se dokáže účinně postavit vráskám, získává Luca Vannucci a jeho rodina z hlemýždí farmy, kde se starají až o dva miliony hlemýžďů! Bio Snail nabízí osm specifických produktů na pleť a tři produkty pro péči o celé tělo. Všechny obsahují hlemýždí sliz, který je namíchán spolu s arganovým či jojobovým olejem, bambuckým máslem, rýžovým škrobem, extraktem z měsíčku lékařského nebo cenným olivovým olejem.

ETEREA COSMESI NATURALE

Hybnou silou pro vznik této značky byla paní Flavia, která přišla s myšlenkou vyrábět přírodní kosmetiku udržitelnou cestou a po letech strávených v korporátním prostředí si tak splnila sen. Půda úrodných polí je obohacena sopečným popelem z blízkého Vesuvu a dává tak život bio certifikovaným bylinám, které tvoří základ této kosmetiky. Produkty obsahují organické rostlinné oleje, organický med, másla z rostlin, rostlinné extrakty a také organické éterické oleje. Eterea důrazně odmítá jakoukoliv formu testování na zvířatech a všechny její obaly jsou 100% recyklovatelné. A díky kolekci pro muže i ten nejnáročnější zákazník, s ohledem na původ surovin také vegetariáni či vegani.

YA.BE 28denní rituál krásy

YA.BE je jedinečná měsíční procedura precizně pracující nejen na očistě těla, ale i duše – první produkt svého druhu! Zkušení profesionálové jej vyvinuli s cílem dopřát ženám více než jen běžnou péči o pleť. YA.BE 28denní rituál je program skládající se z kazety, která obsahuje čtyři krémy, které se aplikují jako denní i noční péče, a dvě pleťové masky – počáteční a finální. Každý týden programu doplňuje podcast, kde si klientky mohou poslechnout doporučení na meditace, techniky stimulující k načerpání a udržení energie či rady, jak posílit ženskost v sobě samé.

PUROPHI

Po mnoha letech strávených v nadnárodní kosmetické společnosti se Daniela Roppolo rozhodla založit kosmetickou firmu, která vzejde ze samotné přírody a navíc bude maximálně účinná. PUROPHI, jedna z prvních italských značek, jež ve své filozofii skloňovala slova jako „zelená chemie“ či „udržitelnost“, je založena na synergii mezi organickým a anorganickým světem přírody. Kombinuje tak to nejlepší z přírody a vědy za přítomnosti nejmodernějších technologií. PUROPHI představuje zcela nový přístup k tradiční bio kosmetice, jelikož nabízí vysoce účinné produkty obsahující enzymatické bio-zkapalněné výtažky z organických rostlinných slupek. Kosmetika tudíž neobsahuje žádné živočišné komponenty a je plně veganská. Zcela nový přístup k tradiční bio kosmetice zajišťuje nejen vysoce účinné produkty, ale celý proces zatěžuje naši planetu naprosto minimálně.

ESSERE

ESSERE je nejmladší projekt uznávané výzkumné laboratoře Made in Italy a stojí za ním Francesco Armino. Rozhodl se uvést na trh neobyčejnou značku kosmetiky snoubící poznatky z třicetiletého výzkumu v oblasti ekologických produktů a inovativní, ekologicky udržitelný grafický design. Z tohoto spojení vzešla bio kosmetika, která dokáže pečovat o tělo a vlasy čistě přírodními a organickými ingrediencemi bez přítomnosti silikonů, minerálních olejů a živočišných složek. Bio kosmetika ESSERE pracuje primárně s esenciálními oleji a pyšní se jedinečným konceptem tzv. molekul. Molekuly jsou balíčky kosmetiky sestavené speciální kombinací produktů, které zajistí, aby vaše tělo, pleť i vlasy dostaly tu správnou dávku štěstí, radosti či povzbuzení. Například molekula Endorphin obsahuje produkty, jenž s pomocí přírodních složek, jako je například tymián, heřmánek či pomeranč, přirozeně zvýší produkci endorfinu, takže se můžete cítit šťastnější, odpočatější a v harmonii sami se sebou.

AMBADUÉ

Značka, která si zakládá na používání výhradně certifikovaných přírodních složek a organických derivátů. Zakladatelka Maria Paola Merlo, mladá ambiciózní dáma, vystudovala chemii v rodném Turíně. Ze spojení její vášně pro vědu a kosmetiku vzešly čistě přírodní kosmetické produkty, které nikdo jiný na světě nenabízí. Bio kosmetika AMBADUÉ přináší luxusní produkty, opatřené několika celosvětovými patenty, navíc ji připravuje a míchá sama zakladatelka. Unikátním produktem této značky patří The Golden Oil. Jedná se o tonikum pro vyvážení vlasových vláken, který vznikl s ideou upcyklace. Maria si přála vynalézt produkt vyrobený z něčeho, co už není potřebné a vymyslela inovativní využití odpadu z fermentace piva.

VŠECHNY ZNAČKY EXKLUZIVNĚ K DOSTÁNÍ NA www.DAMIBIO.CZ


publikováno: 4. 12. 2019, v rubrice Kosmetika
Štítky: akné, bezpečný, bio, byliny, ekologické, krása, nákupy, ozdravné kúry, péče o pleť, prevence

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+