Internet zaplavily extrémně levné estetické zákroky, které mohou ohrožovat zdraví | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Internet zaplavily extrémně levné estetické zákroky, které mohou ohrožovat zdraví

14. 1. 2015

Na internetu se to jen hemží nabídkami na extrémně levné estetické procedury, které slibují úsporu až desítek tisíc korun. Za pár stokorun tak lze koupit poukaz například na kryolipolýzu nebo bezoperační lifting, což jsou aktuální hity v neinvazivní estetické medicíně. Odborníci však upozorňují, že se na českém trhu hojně vyskytují padělky certifikovaných lékařských procedur, které v lepším případě neúčinkují, v horším pak mohou pacientovi dokonce uškodit. Varovným signálem by pro zákazníky mělo být především to, že estetický zákrok nenabízí klinika, ale kosmetický salon nebo studio.

Vyhledávejte pracoviště, kde ošetření vykonávají lékaři

„Nechali byste kosmetičku vytrhnout vám zub nebo léčit srdce? Pravděpodobně ne. Ze stejného důvodu byste ji neměli nechat se k vám přiblížit s jehlou, ať už jde o aplikaci botoxu nebo korekci vrásek dermálními výplněmi. To samé platí pro ošetření medicínskými přístroji. Zejména pokud oblasti estetické medicíny příliš nerozumíte, vždy vyhledávejte pracoviště, kde tato ošetření vykonávají lékaři,“ říká dermatoložka kliniky Mediestetik, MUDr. Helena Reisingerová.

Pouze lékařské špičky renomovaných světových klinik

V akčních nabídkách na internetu lze najít dokonce i prémiové lékařské techniky, jakou je například metoda neinvazivního liftingu Thermage. Ta patří díky vysoké efektivitě a nulové rekonvalescenci mezi aktuální hity na poli estetické medicíny. Kvůli její specifičnosti ji však provádějí pouze lékařské špičky renomovaných světových klinik estetické medicíny, například vyhlášená švýcarská Clinic Lémanic, britská CMA Lasers či pražská klinika Mediestetik.

Nekvalitní přístroje

„Při běžném surfování na internetu je nyní ale možné narazit na nejrůznější nabídky kosmetických salonů a studií, které mluví o jakémkoli radiofrekvenčním či tepelně stimulačním ošetření jako o Thermage. Stejná situace je s kryolipolýzou, tedy redukcí tuku chladem, na níž se také snaží spousta firem přiživit, přestože nedisponují patentovaným a certifikovaným přístrojem Zeltiq CoolSculpting,“ říká MUDr. Helena Reisingerová.

Nikdo nemůže zaručit bezpečnost

Na takové nabídky by si měli dát zákazníci podle lékařky pozor, protože nikdo nemůže zaručit jejich bezpečnost. Chcete-li tedy darovat někomu z vašich blízkých zkrášlující proceduru, měli byste se při výběru držet několika vodítek, které vám pomohou rozpoznat solidní zařízení od těch druhých. Kromě odborné lékařské kvalifikace a hygienického zázemí by vás mělo varovat hned několik dalších znaků.

Zaměření, reference, obchodní rejstřík

Pokud o salonu, kde se chystáte proceduru nakoupit, neví obchodní rejstřík ani Google, něco není v pořádku. Důvěřujte pouze ověřeným a důvěryhodným institucím s historií a s množstvím pozitivních referencí. Věřte pouze institucím, z nichž je patrné jasné medicínské zaměření. Pokud salon kromě údajné kryolipolýzy nebo laserových ošetření ještě lepí řasy, nabízí kadeřnické služby a provádí manikúru, velmi pravděpodobně nejde o zdravotnické zařízení a jakékoliv zdravotnické služby zde poskytované jsou velmi diskutabilní.

Prostory a hygiena

Stejnou nápovědou mohou být prostory, například pokud vámi preferované studio sídlí ve sklepě či v garsonce bytové jednotky. K jakémukoliv estetickému ošetření je totiž potřeba perfektně čisté a hygienické prostředí. Certifikát nebo úřední schválení

Přístroj musí mít certifikát

Chystáte-li se zakoupit ošetření přístrojové, vždy chtějte vidět certifikát. Rozpoznáte tak například falešné napodobeniny kryolipolýzy Zeltiq CoolSculpting nebo ošetření radiofrekvenčním liftingem Thermage. Pokud pracoviště k přístroji certifikát, schválení FDA nebo obdobných úřadů v rámci EU nemá, pravděpodobně jde pouze o alternativu daného ošetření nebo o přístroj zakoupený kdesi na asijském trhu.

www.mediest.cz


publikováno: 14. 1. 2015, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, klinika, krása, nákupy

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+