Jak předejít kuperóze a žilkám v obličeji | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Jak předejít kuperóze a žilkám v obličeji

4. 11. 2020

Citlivá pokožka, náchylná k začervenání, praskání žilek a kuperóze, trápí mladší i starší lidi bez rozdílu pohlaví. Právě podzim a zima jsou pro takovou pleť velice náročnými obdobími. I těmto problémům lze ale předcházet, nebo je alespoň zmírnit, používáním speciální dermokosmetiky a dodržováním některých zásad.

Přecitlivělá pleť

„Vznik červených žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, kvůli níž dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží v oblasti obličeje, lýtek, stehen i jinde na těle. Nejde ale jen o estetický problém. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy (trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév). V dalším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea,“ vysvětluje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté, která se v Česku zabývá vývojem kosmetických produktů podle nejnovějších vědeckých poznatků.

Speciální dermokosmetika

Pokud vás trápí pleť se sklonem k začervenání, rozhodně investujte do přípravků určených přímo k řešení tohoto problému – do dermokosmetiky, která obsahuje složky zpevňující cévky a zabraňující jejich dalšímu poškození. Ideální je, pokud na sebe přípravky navazují v rámci speciálního setu jedné kosmetické značky.

Takovým je například Essenté Beauty Box Redness Minimizers, který obsahuje tyto 3 produkty: Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami dokonale čistí, obsažená kyselina mléčná odstraňuje odumřelé buňky, uvolňuje ucpané póry, předchází tvorbě zánětů a mandlový olej dodává pleti pocit hebkosti. Essenté Krém redukující začervenání byl speciálně vyvinutý pro hypersenzitivní pokožku se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami, takže přináší okamžitou úlevu, zmírňuje zarudnutí, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť. SOS přípravkem pro hypersenzitivní pleť je pak Essenté Booster proti začervenání, který aktivně redukuje začervenání, zlepšuje žilní mikrocirkulaci, posiluje pružnost kapilár a umí odstranit pocity pálení, suchosti a podráždění. Set koupíte na www.essente.cz

Posilující rutin

K dalším účinným opatřením, která pomáhají v boji proti začervenání pleti a rozšířeným žilkám, patří užívání rutinu. Ten má schopnost léčit křehkost krevních kapilár a zvyšovat pružnost cév. Jedná se o bioflavonoid, který se nachází v některé zelenině a ovoci. Najdete jej v jablkách, pohance, většině citrusů, černém i zeleném čaji, také fíky jsou bohatým přírodním zdrojem rutinu. Anebo si jej můžete pořídit v tabletách jako doplněk stravy.

Také v zimě musí pleť pít

Naše pokožka podléhá v zimě dehydrataci způsobené jak pobytem ve vytápěných prostorách, tak i nedostatečným pitným režimem, protože naše tělo nemá takovou potřebu žízně jako třeba v létě. Proto je třeba ohlídat si stejně jako po zbytek roku pravidelný příjem tekutin. „Zvláště ženy, které mají citlivou pokožku se sklonem k začervenání, by pak tomu měly v zimním období přizpůsobit i kosmetické přípravky určené k odlíčení a čištění pleti. Ideální je mycí emulze s AHA kyselinami, obsahující zklidňující látky zabraňující podráždění kůže a zároveň předcházející dehydrataci,“ radí Denisa Jasinská.

Tabu jsou cigarety všeho druhu

Mezi prokázané příčiny vzniku citlivé pleti se sklonem k začervenání a rozšířeným žilkám patří i kouření. „Pleť kuřáka nebo kuřačky poznám na první pohled – mívá šedavý nádech, výrazné nosoretní rýhy a vrásky kolem očí a rtů. Často se na ní vyskytují právě i rozšířené žilky. Kouření opravdu neškodí jen zdraví, ale i kráse. A týká se to i teď tak moderních elektronických cigaret,” upozorňuje kosmetička Nikol Bárová, která svými radami přispívá na web o kráse a kosmetice Inspirace.essen­te.cz.

Alkohol jen symbolicky

Ne nadarmo malují karikaturisté opilcům červené nosy. Je známo, že alkohol rozšiřuje cévy, a pokud se pije často a ve velké míře, žilní stěny ztrácejí schopnost pružně reagovat. Důsledkem bývají popraskané žilky především v oblasti nosu a na tvářích.

Nevhodné saunování

Lidé s hypersenzitivní pletí se sklonem k začervenání a tvorbě žilek by měli co nejvíce omezit pobyt v prostředí s častým střídáním teplot. Proto jim nelze v žádném případě doporučit saunování ani pobyt v horké páře.

Pozor na opalování

Kosmetičky vůbec nedoporučují vystavovat jemnou pleť obličeje slunečnímu záření (a to ani v zimě) a radí vždy používat krémy s účinnými UV faktory. U pleti se sklonem k začervenání a vzniku rozšířených žilek to platí dvojnásob.

Zdroj:Inspira­ce.essente.cz


publikováno: 4. 11. 2020, v rubrice Kosmetika
Štítky: péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+