Jak vyřešit dlouhodobé podráždění pokožky kolem úst? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Jak vyřešit dlouhodobé podráždění pokožky kolem úst?

3. 2. 2023

Dlouhodobé podráždění pokožky trápí až 20 % dospělé populace. Kůže je zdánlivě bez příčiny zarudlá především kolem úst, ale často i očí. Podráždění se šíří i kolem nosu a na bradu. Pleť nesnáší většinu kosmetiky a reaguje nepřiměřeně i na slunce nebo pot. To vede postiženého k hledání stále nových prostředků a přípravků, které nezřídka stav ještě zhorší. Ochranná funkce kůže je narušená, zvyšuje se její pH a prostupnost pro dráždivé látky.

Co je periorální dermatitida?

Onemocnění patří do skupiny chorob vyvolaných v důsledku dráždění kůže z různých příčin. Příčinou bývá kombinace řady faktorů. Na rozvoji se podílí neuvážená dlouhodobá aplikace kortikosteroidních mastí a krémů, nevhodná (i nadměrná) péče o pleť, iritující složky některých zubních past nebo kůže postižená jiným onemocněním jako jsou atopická dermatitida, lupénka, nadměrný mazotok). Stav zhoršuje i dráždivá strava, stres, kouření, alkohol nebo práce s chemickými látkami.

Periorální dermatitidu provází zarudnutí kůže, svědění až pálení, tvoří se šupinky a pleť nesnáší běžnou kosmetiku. Postižení se zhoršuje při chladném počasí, zejména v suchém mrazu. Mohlo by se zdát, že ohroženým místům pomůže promaštění, ale není to tak. Vhodné jsou mírně kyselé krémy, které upravují pH kůže a dokážou obnovit její ochrannou funkci.

Pomůže PERIODERM- speciální krém se zinkem a magnésiem je určený pro kosmetickou péči o pokožku osob s projevy periorální dermatitidy. Důležité je jeho pH blízké 5,5– jde o mírně kyselý krém se schopností zklidnit a obnovit fyziologické funkce pokožky. Aplikuje se na postižená místa, která chrání před rozvojem zánětu a výrazně zklidňuje. Krém se snadno vstřebává a výborně poslouží také v případech, že vás trápí třeba „jen“ suchá pokožka.

  • koupíte ho na e-shopu nebo v kosmetických studiích www.syncare.cz

Dermální krém od ALPY s olejem z konopí může pomoci velmi suché až ekzematické pokožce od nepříjemného svědění, šupinkovatění nebo popraskání. Suchou pokožku vydatně hydratuje a zvláční, a tím pomáhá zmírnit její nepříjemné projevy. Vysoký obsah omega nenasycených kyselin brzdí rozvoj zánětu a podporuje přirozenou obnovu pokožky a jejího ochranného filmu.

Blahodárné účinky konopí v kombinaci s včelím voskem, bambuckým máslem a glycerínem podporují regeneraci a chrání pokožku před dalším poškozením.


publikováno: 3. 2. 2023, v rubrice Kosmetika
Štítky: ekzém, krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+