Klimaticky pozitivní kosmetika pro nejmenší | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Klimaticky pozitivní kosmetika pro nejmenší

8. 2. 2023

Německá společnost HiPP představuje novou řadu kosmetiky Babysanft, která je nyní ještě šetrnější k pokožce i přírodě. Kosmetika pro děti se 100% přírodním BIO mandlovým olejem je zcela bez mikroplastů, má biologicky odbouratelné složení* a jako první a zatím jediná dětská kosmetika na českém trhu je klimaticky pozitivní.

Pro děti i přírodu jde vždy dělat něco víc

HiPP dlouhodobě dbá na to, aby byly jeho přípravky maximálně šetrné k jemné dětské pokožce. I díky tomu se také hojně používá v českých porodnicích k péči o novorozence.

Odborníci nyní dětskou kosmetiku HiPP ještě vylepšili, aby ji jemná a citlivá pokožka miminek co nejlépe tolerovala. Neobsahuje parfémy, které by mohly vyvolat alergickou reakci. Neobsahuje ani mikroplasty, které by mohly ulpívat na pokožce nebo se po opláchnutí uvolňovat do odpadních a následně spodních vod. Samozřejmě není testována na zvířatech a je vegan.

Jejím základem zůstalo to nejlepší z přírody – vzácný 100% přírodní BIO mandlový olej, který se řadí k nejkvalitnějším přírodním olejům. Citlivou dětskou pokožku velmi účinně hydratuje, dle směrnice OECD 301/302 nebo srovnatelné metody zvláčňuje a dlouhodobě ji chrání před vysoušením. Nezabraňuje pokožce dýchat, rychle se vstřebává a nezanechává mastný film. Navíc obsahuje cenné minerály, nenasycené mastné kyseliny a vitamíny jako je třeba E, který ochraňuje dětskou pokožku před vnějšími vlivy.

Péče o přírodu

Všechny obaly jsou vysoce recyklovatelné a vyrábějí se se stále menším množstvím spotřebovaného plastu.

Nově je celá řada navíc klimaticky pozitivní, a to v celém hodnotovém řetězci – od surovin až po centrální sklady obchodníků. To znamená, že HiPP kompenzuje podstatně více emisí oxidu uhličitého, než kolik se vypustí do atmosféry při pěstování surovin, výrobě a dopravě. HiPP tím výrazně zlepšuje svou klimatickou bilanci.

Majitel firmy Stefan Hipp tak dává jasně najevo, že svoji vizi „Být do konce roku 2025 klimaticky pozitivní v celém sortimentu“ myslí vážně. Jeho mottem je: „Aby naše děti zdědily svět, ve kterém stojí za to žít.“

www.klimapositiv.cz


publikováno: 8. 2. 2023, v rubrice Kosmetika
Štítky: dítě, miminko, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+