Krásné bříško je snem každé ženy | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Krásné bříško je snem každé ženy

13. 8. 2021

Větší nebo nevzhledné bříško. Ach jo, je to trápení. Častou příčinou tohoto stavu může být diastáza, tedy rozestup břišních svalů. A ta trápí jak mnoho žen, tak i mužů. Naštěstí už existuje šetrná metoda k jejímu odstranění!

Rozestup přímých svalů břišních

Diastáza je rozestup přímých svalů břišních, který velmi často vzniká u žen v době těhotenství, kdy se svaly po porodu přirozeně nestáhnou a rozestup břišních svalů přetrvává. Pomoci od nehezkého břicha sice může hlavně cvičení, ale často bývá řešením až chirurgická operace.

V těhotenství k diastáze dochází přirozeně a po porodu se svaly dají většinou do pořádku během 6 až 8 týdnů. Někdy, a to zejména u žen, které rodily v krátké době podruhé, rozestup břišních svalů přetrvává. Diastázu může ale způsobit i přibývání na váze, nesprávné cvičení nebo některé nevhodné sporty.

Dříve náročná operace

Ideální v boji s nehezkým bříškem je samozřejmě vhodné cvičení a posilování. Tam, kde ale tyto konzervativní postupy léčby diastázy selhaly – zejména posilovací cviky – a dostatečným pomocníkem není ani stahovací prádlo, začínají se myšlenky klonit k poslednímu, tedy operačnímu řešení. Což dříve obnášelo takzvanou otevřenou operaci. To ale přinášelo výsledek, který právě nelahodil oku – tedy ránu od pupku po mečovitý výběžek s následnou viditelnou jizvou na břiše o velikosti přibližně 15 až 20 centimetrů. Tahle tradiční operace s velkou otevřenou ránou má i mnohá rizika. Vedle nepěkného bříška především velkou pooperační bolestivost, delší pooperační hospitalizaci po dobu 7 až 10 dnů a pomalou rekonvalescenci. Navíc jde o nejrizikovější operaci ze všech výkonů estetické chirurgie.

Miniinvazivní řešení

„Dnes už existuje chirurgické miniinvazivní řešení diastázy, které zaručuje, že nenastanou komplikace spojené s otevřenou operací. A navíc tak dosáhneme i skvělého estetického výsledku.“ představuje nejnovější metodu JUDr. Jitka Kellnerová, ředitelka SurGal Clinic v Brně, která jako jedna z prvních v ČR nabízí miniinvazivní řešení tohoto problému. „Operace se provádí laparoskopicky zkušeným operatérem. Jedná se především o rychlý zákrok s minimálním estetickým dopadem. Na těle zůstává pouze 5 malých jizev pro vstup operačních nástrojů. Obrovskou výhodou je pak velmi krátká hospitalizace v délce zhruba tří dnů. Díky laparoskopickému zákroku je umožněna časná rehabilitace a pacient se tak velmi brzy vrací k běžnému životu,“ doplňuje MUDr. Petr Diviš, PhD., lékařský ředitel nemocnice SurGal Clinic.

V SurGal Clinic se snaží přinášet ty nejmodernější postupy léčby do běžné praxe a operace diastázy laparoskopicky je dalším důkazem, že se jim to daří.

SurGal Clinic nabízí následující metody:

Operace kolene metodou Visionaire

Operace poškozené chrupavky metodou CaReS-1S

Operace výhřezu ploténky metodou DiscoGel

Operace formou 3D laparoskopie

Operace zbytnělé prostaty metodou REZUM

Operace diastázy miniinvazivně


publikováno: 13. 8. 2021, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetická chirurgie, estetické zákroky

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+