Která metoda liposukce skutečně funguje? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Která metoda liposukce skutečně funguje?

25. 11. 2013

Liposukce, tedy chirurgické odsátí tuku, patří již několik desetiletí k nejpopulárnějším zákrokům estetické medicíny. Odsávat tuku začínali lékaři nejprve zcela „nasucho“, později si vzali na pomoc tumescenční roztok, který usnadňuje jeho odsávání. Posupně se zlepšovaly technologie a operační sály ovládla vibrační liposukce. Oproti předchůdkyním byla šetrnější ke tkáním, méně bolestivější pro pacienta. Dalším stádiem byla tzv. Vaser Liposuktion, neboli ultrazvuková liposukce. Ta se již zajímala nejen o to, kolik tuku bude odstraněno, ale začala poprvé řešit i to, jak bude vypadat kůže nad odsátou oblastí. Díky působení ultrazvuku skutečně k lehkému vypnutí pokožky došlo. A to je také trend, kterým se vývoj liposukčních technik ubírá v současnosti. Zřejmě proto ultrazvukovou nebo laserovou liposukci zavádějí některé kliniky jako žhavou novinku. „Důvodem bude patrně to, že jak ultrazvuk, tak laser již překonala radiofrekvence, a tak se pořizovací náklady na starší typy přístrojů snížily,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg Asklepionu.

Liposukce i pro silnější postavy

Radiofrekvenční liposukci BodyTite používají v Asklepionu jako jediní v republice. BodyTite je 2× efektivnější než laserová či ultrazvuková liposukce. Současně rozpouští tuk a vypíná kůži, sjednotí tvar kontur a koaguluje cévy, takže celý zákrok je méně bolestivý a hojení je rychlejší. Další výhodou je také to, že radiofrekvenční liposukce BodyTite se osvědčila i u klientek s vyšším BMI, proto které dosud chirurgové liposukci příliš nedoporučovali.

Pouze silikon krásná prsa nedělá

Modelace a zvětšení prsou silikonovým implantátem nemusí být vždy ideálním řešením. Metod je podstatně více, jen to „nesekat jak na běžícím pásu“. Volba vhodného postupu je totiž klíčová pro perfektní výsledek a naplnění očekávání klientek. V Asklepionu mají chirurgové skvělého pomocníka v podobě 3D simulátoru Vectra, který přímo na naskenovaném klientčině těle namodeluje, jak bude s novými prsy vypadat a jak se po operaci naplní její sen o krásných prsou. Silikonové implantáty jsou samozřejmě klasikou. Neřeší ale ideálně tvar a velikost povislejších ňader. „Když použijeme do povislých ňader silikonový implantát, dojde pouze k tomu, že se celé ňadro ještě více vytáhne a doslova nám spadne dolů,“ vysvětluje MUDr. Peter Žiak, PhD., vedoucí plastický chirurg kliniky Asklepion. „Pro tento typ prsou je mnohem vhodnější vertikální mastopexe nebo vertikální mastopexe se silikonovým implantátem. Postup složitější, efekt naprosto vynikající,“ dodává dr. Žiak.

Velký boom zaznamenáváme v Asklepionu s použitím vlastního tuku. Při jednom zákroku je pacientce odsát tuk z problematických partií, následně je upraven unikátním systémem Cytori Puregraft a ihned je kanylou aplikován do prsou. Lze ho aplikovat do svalu nebo pod žlázu, nikdy ale nesmí být umístěn do žlázy. Výsledky augmentace prsou vlastním tukem jsou velmi přirozené.

www.Asklepion.cz


publikováno: 25. 11. 2013, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetická chirurgie, estetické kúry, estetické zákroky, krása, nadváha

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+