Laserové novinky ke zkrášlení pleti i těla | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Laserové novinky ke zkrášlení pleti i těla

7. 4. 2023

Zmizík“ Pixel a „photoshop“ BeautiFill. Dvě laserové novinky ke zkrášlení pleti i těla dorazily do Česka, představila je průkopnice laserových ošetření MUDr. Marta Moidlová

Klinika LaserPlastic, renomované pražské pracoviště zaměřené na estetickou medicínu, představilo rozšíření svého portfolia o dva přístroje nejnovější laserové generace. Obě novinky se tak po Spojených státech a Izraeli objevují i v České republice.

Laser Pixel

Účinky první z laserových novinek vysvětluje primářka kliniky MUDr. Marta Moidlová. „Laser Pixel dosahuje takových výsledků v omlazení pleti, které zatím žádný přístroj či látka nepřekonaly,“ říká lékařka. Zkušená estetická dermatoložka začala první lasery používat už před čtvrt stoletím. A klinika, kterou založila, se brzy stala renomovaným lékařským pracovištěm. To nyní pod vedením Marty Moidlové letos slaví už své čtyřiadvacáté narozeniny.

Přístroj Pixel je nejnovějším laserem pro korektivní dermatologii a klinika LaserPlastic ho používá jako první v Česku. Jeho funkci lze zjednodušeně přirovnat ke zmizíku: dokáže pleť vyhladit a omladit. Odstraní nežádoucí výrůstky i flíčky, „vymaže“ jemné i hluboké vrásky a ošetří snadno a rychle i velké plochy. A protože zároveň povzbuzuje tvorbu kolagenu, pokožku současně vypíná.

Největší výhodou Pixelu je podle MUDr. Moidlové jeho všestrannost. A fakt, že díky různým nástavcům dokáže rychle, šetrně a precizně ošetřit i velké a citlivé plochy – třeba krk a hrudník. Funguje ale i na pigmentové skvrny, strie a další nedokonalosti. „Precizní ošetření povrchové vrstvy kůže a hluboký tepelný efekt, jímž aplikátor v pokožce stimuluje tvorbu nového kolagenu, je ideální na jemné linky i hluboké vrásky,“ je přesvědčená Marta Moidlová, známá mimo jiné z pořadů Vypadáš skvěle, Mladší o pár let a O 10 let mladší. V něm ona i lékaři z její kliniky dokázali pomocí estetických a plasticko-chirurgických metod účastníkům vrátit nejen ztracené mladí, ale i naději a vitalitu.

Na tělo „photoshop“ BeautiFill

Podobně šetrně a zároveň s vysokou přesností pracuje i liposukční přístroj BeautiFill. Ten představuje nejpokročilejší technologii třetí generace určenou pro laserovou liposukci. Lékař s jeho pomocí může nejen odstranit tuk, ale současně pokožku vypnout a podpořit v ní tvorbu kolagenu, aby byla nadále pružná. A odsátými tukovými buňkami může pak lékař hned vzápětí vylepšit tvary tam, kde se objemu naopak nedostává – například jimi vymodelovat prsa či pozadí. Což připomíná kouzla, která dosud zvládl jedině Photoshop, program určený k vylepšování fotografií…

Jak metoda funguje, vysvětluje MUDr. Martin Tománek, specialista na liposukce: „Přístroj je vybaven speciální kanylou, která získává až 95 % životaschopných tukových buněk. Tuk je okamžitě filtrován a připraven pro aplikaci do jiné části těla. Tvary jsou pak přirozenější, rekonvalescence rychlejší a v případě modelace prsou se dá zákrok kombinovat s implantáty. Vysoký podíl kmenových buněk je zde výhodou: právě ty mají příznivý vliv na hojení a regeneraci v místě přenosu tukové tkáně,“ uvedl doktor Tománek. A dodal, že zákrok lze díky jeho šetrnosti provést i ambulantně.

Jak prozrazuje stále skvěle vypadající Marta Moidlová, každý nový přístroj zkouší s kolegyněmi a kolegy z kliniky nejdříve na sobě. A když se osvědčí, doporučí ho dalším klientům. „Pixelem jsme krásně vymazali vrásky na krku jedné z našich sestřiček. Já ho aplikuji také na hrudník a hřbety rukou, protože dovede ošetřit i tyto křehké partie,“ uvedla primářka. www.laserplastic.cz

Víte, že…

… princip laseru jako první popsal Albert Einstein? Slavný fyzik působil i v Praze. Od dubna 1911 do července roku 1912 zde vedl Ústav teoretické fyziky.

… název přístroje Pixel je odvozen od pixelu, nejmenšího svítícího bodu na monitoru počítače? Laserový paprsek přístroje totiž do kůže proniká v bodech právě o velikosti jednoho pixelu. Ošetření je i díky tomu velice jemné a přesné.

… u větších ploch lze Pixelem na kůži vytvořit obrazce složené z mnoha pravidelně uspořádaných bodů různých tvarů a velikostí, připomínajících „magické kruhy“ v obilí? Tatáž místa se dají olaserovat až čtyřikrát za sebou, přičemž s každým zasažením se efekt ošetření zvětšuje. A díky neošetřeným místům mezi jednotlivými body se pak pokožka i rychleji hojí.

… přístroj BeautiFill dokáže odstranit tuk nejen kdekoliv na těle, ale poradí si i s choulostivými partiemi jako je podbradek? Je to tím, že současně zvládá laserování, odsávání tuku i velmi intenzívní vypínání kůže.

… ošetření BeautiFillem vyhledávají i muži? Získaným tukem je totiž možné velmi přesně tvarovat postavu – a například i zvýraznit efekt „pekáče buchet“ na břiše. … Pixel umí odpařit i jednotlivé vrstvy kůže? Zákrok známý jako skin-resurfacing se používá zejména pro vyhlazení hlubokých vrásek a jizev po akné. Pokožka se pak opět obnoví a vypne.

… Pixelu lze využít nejen v estetické dermatologii, ale i v chirurgii či gynekologii? Paprsek vycházející z koncovky přístroje umí po přiblížení ke kůži precizně a bezpečně řezat. A pokud lékařova ruka koncovku oddálí, dochází díky témuž paprsku k okamžitému zastavení krvácení.


publikováno: 7. 4. 2023, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+