Na opalování jsou v kurzu šetrnější výrobky k přírodě | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Na opalování jsou v kurzu šetrnější výrobky k přírodě

26. 7. 2023

Díky všeobecné osvětě lidé v létě kladou rok od roku větší důraz na ochranu kůže před slunečním zářením. Zvyšuje se zájem o malá cestovní i výhodná rodinná balení a opalovací krémy v ekologičtějších obalech bez parfemace a z přírodních ingrediencí. Tyto trendy sleduje šestnáct hypermarketů Globus, které mají v nabídce širokou nabídku kosmetiky.

Silnější ochrana před spálením

Hlavním trendem v opalovací kosmetice je růst prodeje produktů s vyššími ochrannými faktory 30, 50 a 50+. „Jedničkou jsou opalovací přípravky s UV 30, následují je s 50 a 50+ faktorem. Větší informovanost přesouvá nákup opalovací kosmetiky k faktorům vyšších hodnot,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus. Zájem o tyto produkty je podle ní trvalý a v průběhu let narůstá.

Důležitý je přírodní obsah i velikost a rozložitelnos­t obalu

Nově je pro kupující důležité i to, v jakém balení si svou opalovací kosmetiku pořídí a jaké má složení. „Co se týče tendence, roste obliba v segmentu „Vegan Friendly“. Dále zákazníci při výběru opalovací kosmetiky berou v potaz, zda má její obal certifikát FSC a jestli tuby jsou z recyklovaného materiálu. Trendem je i omezování parfemace produktu a zařazování co nejvíce ingrediencí přírodního původu,“ řekla Aneta Turnovská.

Pro celou rodinu i do kabelky

Při výběru opalovací kosmetiky hraje velkou roli důvěra ke značce. Primárním zdrojem výběru pro zákazníky je vlastní zkušenost a důvěryhodné doporučení, což platí dvojnásob u krémů určených pro děti. „Suverénně však nejprodávanější jsou rodinná balení, ideálně pokud jsou opatřena dávkovačem. Zároveň v poslední době zaznamenáváme také větší poptávku po cestovních baleních do kabelky,“ uzavřela Aneta Turnovská.


publikováno: 26. 7. 2023, v rubrice Kosmetika
Štítky: nákupy, opalování, péče o pleť, prevence

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+