Nahradí augmentace tukem prsní silikonové implantáty? | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Nahradí augmentace tukem prsní silikonové implantáty?

25. 9. 2012

Vlastní metodu augmentace pomocí tuku detailně představil během nedávného sympózia českým plastickým chirurgům doktor Sydney R. Coleman. Světově nejuznávanější odborník na tzv. „roubování tuku“ přiletěl do českého hlavního města na pozvání předního výrobce prsních implantátů Mentor, divize společnosti Johnson & Johnson. Setkání se uskutečnilo v rámci inovativní strategie společnosti Johnson & Johnson podporovat kvalitní projekty a zajišťovat českým lékařům přístup k nejnovějším poznatkům v oblasti medicíny. Doktor Coleman českým kolegům názorně prezentoval svou metodu augmentace, která se v budoucnu může stát alternativou ke klasickým silikonovým implantátům. Je ji ale možné úspěšně využít i ke korekturám dermatologických defektů, pooperačních jizev, nebo například jizev po automobilových nehodách či psím kousnutí.

Přemístění přebytečného tuku z jedné části těla na jinou

Samotný postup „roubování tuku“ je založen na přemístění přebytečného tuku z jedné části těla na jinou. Dochází tak k odstranění tukové hmoty z břicha nebo stehen a jejímu následnému využití k modelaci obličeje, poprsí nebo jiných míst. Podle výsledků výzkumu doktora Colemana má tato metoda schopnost nejen vyplnit požadované partie, ale zároveň díky zachovaným kmenovým buňkám také významně regenerovat pleť. Klíčem k úspěchu je šetrný odběr tukové tkáně speciální kanylou, díky kterému nedochází k poškození buněk. Po odběru (liposukci) je tuk před opětovným použitím odstředěním zbaven nežádoucích příměsí – do těla je tak vpravena pouze čistá tuková tkáň. Tento postup umožňuje kmenovým buňkám přežít. To je nezbytné pro zajištění dlouhodobého efektu výplně a regeneračního účinku.

Výplně tukem v plastické chirurgii

Jistě se najde nejedna žena, kterou při pohledu na své břicho napadlo, jak by bylo krásné, kdyby tento přebývající tuk bylo možné v rámci těla libovolně přemístit. Třeba do prsou, která tak získají na objemu. Nebo k vyplnění vrásek v obličeji. Ještě před 3 lety to ale byla pouze krásná představa, kterou v České republice nebylo možné uskutečnit. Dnes je tomu jinak, metoda „roubování tuku“ si získala své příznivce po celém světě a je stále populárnější i u nás. Metoda LipoStructure, vyvinutá americkým lékařem Sydney R. Colemanem na základě jeho dlouholetého výzkumu a zkušeností, má jako jedna z mála dlouhodobě prokazatelné výsledky.

Jak probíhá “operace”?

Po analýze tukových zásob operatér pacientovi na těle fixami vyznačí místa, která budou při operaci hrát roli. Tmavě červenou barvou jsou označeny oblasti, kde dojde k odebrání tuku, světle červená barva představuje místa aplikace, zelená a modrá signalizují plochu, kam bude tuk přemístěn. Klíčové pro úspěch metody je šetrný odběr tukové tkáně speciální kanylou se stříkačkou, díky které nedochází k poškození buněk. Po odběru („liposukci“) je tuk odstředěním zbaven nežádoucí tekutiny a příměsí. Poté dochází k samotné aplikaci čisté tukové tkáně zpět do těla. Tento postup umožňuje udržení kmenových buněk a regeneračních faktorů v tukové tkáni naživu. To je nezbytné pro tzv. „přežití tuku“ a zajištění dlouhodobého efektu výplně. Tuková hmota je velice křehká substance, která je při nevhodném zacházení po krátké době nepoužitelná.

Nedochází k narušení cév a nervů

Unikátnost metody Lipostructure spočívá i ve využití speciálně vyvinutých nástrojů – kanyl s oblými a hladkými hranami. Díky nim nedochází při aplikaci tuku k narušení cév a nervů.

Výhody metody LipoStructure

  • Tuk, který se při operaci používá, je pro pacienta zcela přirozenou látkou z jeho vlastního těla.
  • Spolu s požadovaným zvětšením (výplní) zvolených partií, dochází k zeštíhlení těch, které obsahují nežádoucí tuk.
  • Miniinvazívní metoda – díky speciálním nástrojům a nízkému počtu řezů nedochází ke změně mimiky obličeje.
  • Metoda se nejčastěji využívá v estetické chirurgii pro výplně povadlých částí obličeje, výplně vrásek, zvětšení rtů a také k omlazení paží, rukou a kotníků.
  • Metodu je možné využít i k doplnění objemu poprsí, nejčastěji při rekonstrukčních operacích po rakovině prsu.
  • Důležitý je nový poznatek, že v místech, kde byl aplikován tuk, dochází díky kmenovým buňkám tuku také k výraznému vylepšení a omlazení pleti.
  • Benefitem metody je její využití i ke korekturám pooperačních jizev a kožních defektů nebo například psích kousnutí a jizev po automobilových nehodách.

publikováno: 25. 9. 2012, v rubrice Kosmetika
Štítky: bezpečný, estetická chirurgie, estetické zákroky, krása, nové objevy, operace, péče o pleť, věda, výzkum

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+