Nebojte se nahého líčení. Budete in! | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Nebojte se nahého líčení. Budete in!

19. 4. 2012

Líčení v jemných tónech, které korespondují s barvou pleti a vytváří tak nenápadný dojem, si oblíbila i řada hollywoodských celebrit. Vyzkoušejte jej také! Sluší totiž každému bez ohledu na to, jakou barvou vlasů, očí či typem pleti vás příroda obdařila. Jak na to?

Zakryjte nedostatky

Základním prvkem nahého líčení je vytvoření dojmu zdravé a dokonalé pleti, což se neobejde bez kouzlení s korekční tyčinkou. Na výrazné červené žilky, začervenalá místa či jiné barevné nerovnosti pleti použijte korektor v zeleném odstínu, který nežádoucí efekty potlačí. Známky jarní únavy v podobě kruhů pod očima nechte zmizet pomocí korekční tyčinky v barvě make-upu.

Stačí lehký make-up

Pakliže jste v zimě používala hutnější make-up, nechte ho odpočinout do příštích mrazů. Do nové kosmetické výbavy by mělo přibýt lehčí fluidum nebo tónovací krém, které pleť pouze sjednotí. Nebojte se použít přípravky s přídavkem drobných zlatých částeček, které pleť rozzáří a propůjčí jí zdravý vzhled.

S pudrem opatrně

Pudr je sice dobrý sluha, ale i zlý pán, protože i on dokáže celkový dojem pokazit. Proto je třeba zacházet s ním jako se šafránem. Pamatujte, že zdravá pleť nabývá přirozeného lesku, tak proč jej zbytečně potlačovat? Efekt matné pleti je žádoucí vytvořit pouze v oblasti t-zóny, která se často mastí. Na nos, bradu a čelo tedy použijte kompaktní lehký pudr, který se vaší pleti přizpůsobí. Pokud máte velmi mastnou pleť, raději než pudr volte make-up nebo tónovací krém se zmatňujícím efektem, který vám prokáže stejnou službu.

Rozjasněte líčka

Na zvýraznění lícních kostí spousta žen zapomíná. Přitom právě zdravíčka jsou posledním krůčkem k dokonalému základu. Na jaře můžete využít prvních slunečních paprsků, které nechají vyniknout perleť a třpyt, které tvářenky obsahují. Sáhnout byste měla po meruňkovo – bronzovém či růžovo – zlatém odstínu. Kromě lícních kostí můžete lehce přejet střed čela a brady. I použití rozjasňovače na oblast líček by mělo být přirozené. Viditelné přechody je proto nutné „rozsoftovat“ štětcem do ztracena.

Pohrajte si se stíny

Oči je žádoucí co nejvíce otevřít a rozjasnit, aby vypadaly větší. Na víčka byste měla používat meruňkové nebo lehce zlatavé oční stíny. Ty naneste pod obočí a na spodní víčko. Stínem lehce vytáhněte i vnitřní koutek. Veďte linku také pod okem po celé jeho délce. Zapomeňte na spodní tmavé linky a raději sáhněte po bílé tužce, kterou obtáhněte vnitřní oční konturu. Na zvýraznění vnějšího koutku můžete použít středně hnědý oční stín, kterým pouze jemně zvýrazníte asi centimetr dlouhou linku svrchního líčka a poté ji spojíte s linkou vytvořenou v očním záhybu. Přechody opět „rozsoftujte“ do ztracena.

Zvýrazněte řasy

Vyniknout byste měla nechat hlavně řasy. Ty totiž vytvoří krásný kontrast s jemným stínováním. Použijte klidně dvě vrstvy řasenky. Pozor ale na nežádoucí slepení. Nejprve byste měla nanést jednu vrstvu, nechat ji zaschnout a teprve poté nanášet druhou. „Trápí-li vás řasy řídké, moc krátké nebo světlé a nevýrazné, můžete vyzkoušet aplikaci umělých řas. Velmi přirozeně vypadá metoda lepení řasa na řasu

Rty k nakousnutí

Na rty použijte rtěnku opět v meruňkovém, oranžovém nebo narůžovělém provedení. Push-up efekt jim vdýchněte pomocí konturovací tužky v tělové barvě, kterou obtáhněte horní i spodní kontury vždy půl milimetru nad jejich okrajem. Plnost rtů podpoříte i rtěnkami a lesky, které obsahují výtažky z chilli papriček. Ty totiž způsobí, že rty jemně napuchnou.

www.labelle.cz


publikováno: 19. 4. 2012, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, krása, oči, tělová kosmetika, ústa

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+