Nejen pro masáž ve dvou | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Nejen pro masáž ve dvou

25. 2. 2021

To nejcennější, co druhému můžete dát, je čas strávený spolu. Na romantickou vlnu se můžete naladit smyslnou masáží s růžovým olejem od značky Green Idea, který využijete i v péči o pleť během celého roku.

Královna květin

Růže je považována za královnu květin nejen pro svůj půvab a širokou škálu barev a tvarů, ale také nezaměnitelnou omamnou vůni. V kosmetice je ceněn olej z ní, který patří mezi vůbec nejdražší. Na 1 kg oleje jsou potřeba až 4 tuny okvětních lístků, celkem přes 60 000 růžových květů. Olej z nich se získává macerací, jejímž vedlejším produktem je také růžová voda. Výsledný olej oplývá hned několika výjimečnými vlastnostmi. Běžně je používán v kosmetice určené pro zralou pleť, jeho indikace sahá dál. Pleť hydratuje, a proto je skvělou prevencí ve ztrátě pevnosti pokožky zapříčiněné nedostatkem vody v pleti a následného povolení kolagenových vláken. Pokožku rozzařuje a dodává jí sjednocený mladistvý vzhled. Ocení ho obzvláště suchá pleť, ale také pokožka celého těla, jež potřebuje péči navíc. Růžový olej má silné regenerační účinky, proto se hodí např. pro pokožku podrážděnou holením či sluněním.

Díky svým účinkům je používán také v aromaterapii. Klidní bolest, zlepšuje náladu a má stimulující, afrodiziakální účinky. Tyto extatické účinky lze využít nejen při romantické masáži, ale kdykoli, když potřebuje zlepšit náladu. Lze ho používat jako přísadu do koupele, základních masážních olejů nebo do olejových aromalamp.

Pro tyto vlastnosti ho ve své kosmetice Green Idea využívá také její autor a zakladatel společnosti Topvet MVDr. Jiří Pantůček. „Růžový olej patří mezi esenciální oleje. Jsou velmi účinné, proto se s nimi musí opatrně zacházet. Neředěné by nikdy neměly přijít rovnou na pokožku. V našem Růžovém oleji Green Idea jsme proto olej z damašské růže smíchali s šípkovým olejem, který skvěle doplňuje klasickou růži, má antioxidační a anti-ageingové vlastnosti. Přidali jsme i zklidňující mandlový olej a vyživující olej z jojoby,“ upřesňuje MVDr. Pantůček.

A jak na samotnou masáž? Zeptejte se partnera, co má rád, nebo se inspirujte z dřívějších návštěv masérských salonů. Nemusíte být profesionál, hlavní je být spolu a užít si voňavý zážitek plný konejšivých doteků přírody.

Regenerace a hydratace

Růžový olej značky Green Idea je získáván dlouhodobou macerací okvětních lístků růže damašské. Jedná se o jeden z nejluxusnějších a biologicky nejkvalitnějších rostlinných olejů používaných v kosmetice. Základ oleje tvoří za studena lisované oleje, mandlový, jojobový a šípkový. Díky tomuto složení a šetrné výrobě olej pleť zpevňuje, hydratuje, vyživuje a regeneruje. Pokožku relaxuje a čistí. Vůně růže má afrodiziakální účinky, proto si tento olej dopřejte, kdykoli se chcete cítit smyslně a sebevědomě. Aroma růže zároveň zlepšuje náladu.

www.greenidea.cz


publikováno: 25. 2. 2021, v rubrice Kosmetika
Štítky: masáž, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+