Nejpoužívanější metody současné estetické dermatologie | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Nejpoužívanější metody současné estetické dermatologie

21. 12. 2017

Konec roku se kvapem blíží a na dveře nám už pomalu ale jistě ťuká ten nový. S ním přijde spousta radostí, nových výzev a zážitků. Po vánočním shonu a oslavách konce roku se zas všechno rozjede nanovo. Představte si, že byste kromě nového ohozu a šperků, přišla do práce s odpočinutým obličejem bez vrásek. Existuje hned několik způsobů, jak obličej „vylepšit“, níže jsme pro Vás sepsali 3 nejpoužívanější metody současné estetické dermatologie.

Botulotoxin

Obliba botoxu každým rokem stoupá. Jeho zázračných účinků, díky nimž dochází k odstranění mimických vrásek, využívají světové hvězdy, české celebrity a v posledních letech se přidávají i obyčejné ženy. „Aplikace botulotoxinu se používá nejčastěji k omlazení pleti a k redukci vrásek v horní polovině obličeje – např. vrásky u kořene nosu, na čele či kolem očí. Tato korekce mimických vrásek stoupá stále na oblibě hlavně díky snadné a rychlé aplikaci,“ prozradila MUDr. Petra Samková z estetického dermatologického oddělení kliniky GynCentrum. Malá dávka botulotoxinu se pomocí injekční stříkačky s tenkou jehlou jednoduše vpraví do mimických svalů do míst, které chceme vyhladit. Botox svaly, které způsobují vznik vrásek, uvolní a pleť se vypne. Výsledný efekt nastupuje již mezi 2–14 dnem, první aplikace botoxu pak vydrží 3–4 měsíce. Při dalších aplikacích se doba účinku prodlužuje až na 9 měsíců. Celý zákrok se provádí ambulantně a je téměř bezbolestný. Bezprostředně po výkonu mohou být místa vpichu lehce začervenalá, ovšem tyto skvrnky lze pohodlně zakrýt make-upem. Botox nás nezbaví jen vrásek. Jeho účinky ocení zejména ti, kteří trpí nadměrným pocením. Účinek je časově omezený, délka efektu se obvykle pohybuje mezi 6 a 18 měsíci.

Zázračná kyselina hyaluronová

Vyhlazení vrásek pomocí injekčních výplní kyseliny hyaluronové je po aplikace botoxu nejčastějším estetickým zákrokem. Kyselina hyaluronová se využívá především k vyplnění statických a jemných vrásek (nosoretní vrásky, pokleslé koutky), tedy vrásek, které vznikají věkem. Také s ní lze modelovat tvář a korigovat tvar rtů. Kyselina hyaluronová je součástí dermálního mezibuněčného prostoru, je to tedy tělu přirozená látka, která se vyskytuje ve druhé vrstvě kůže. Bohužel postupem věku dochází k úbytku kůže, proto je možné formou výplní nebo tekutého liftingu ji doplnit. Ošetření kyselinou hyaluronovou provádí vždy specialista, při redukci hlubokých vrásek se může kombinovat i s botoxem. Efekt výplní je individuální, obvykle vydrží 6–12 měsíců. Stejně jako u aplikace botoxu, i zde může zajít k lehkému zarudnutí. Ovšem tyto skvrny lze zakrýt make-upem.

Lifting a tekutý lifting

Je určen pro všechny ženy a muže, kteří potřebují omladit pleť, pozdvihnout a zpevnit povadlé kontury obličeje a dodat jejich pleti mladistvější a svěžejší vzhled. „Liftingových metod je hned několik a záleží na mnoha faktorech, jako je věk pacienta, místo a četnost výskytu vrásek nebo stav pokožky. Určitě je tedy vhodné, než se do omlazujícího zákroku pustíte, zkonzultovat vše s dermatologem. Svěřujte se pouze do rukou zkušených odborníků. Občas se ke mně dostali klienti, kteří sice ušetřili pár korun, ale následky byly katastrofální!“ radí MUDr. Petra Sámková.
Pod tekutým liftingem se označuje aplikace kyseliny hyaluronové formou mezoterapie. Je velice efektivní k redukci jemných vrásek, masivní hydrataci pokožky, převážně v oblasti obličeje, krku a dekoltu, lze také aplikovat na hřbety rukou k jejich výraznému omlazení. Mezoterapie je aplikace účinných látek do různých oblastí celého těla. Další možností je redukce strií a zmírnění vypadávání vlasů. Tekutý lifting je opravdu vhodný pro jakoukoliv věkovou kategorii.

Ať už se rozhodnete tak či onak, vězte, že důležitá je především vaše osobní spokojenost a pocit radosti, s kterými je dobré do Nového roku vstoupit.

Další informace naleznete na www.gyncentrum­.cz.


publikováno: 21. 12. 2017, v rubrice Kosmetika
Štítky: estetické kúry, estetické zákroky, krása

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+