Nenechte pleť mrznout | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Nenechte pleť mrznout

28. 11. 2022

Pokožka obličeje odolává především v zimě velkému zatížení. Sníh, mráz nebo vítr a k tomu přechody ze zimy do tepla ji zrovna neprospívají. Jemnou pokožku obličeje vysušují a dráždí, vedou k nadměrnému začervenání nebo i popraskání žilek. Chraňte svoji pleť vhodnými přípravky, které zabrání jejímu poškození.

Ochranný zimní krém se skvalanem

Nový Zimní krém SynCare je určený pro intenzivní ochranu pokožky před mrazem a chladem. Zvláště suchá a citlivá pleť v zimě trpí. Je vysušená, často svědí nebo dokonce štípe a má sklon k začervenání. Velmi citlivě reaguje nejen na vítr nebo chlad, ale snadno ji podráždí také střídání teplot.

Zimní krém SynCare posiluje ochrannou bariéru pokožky a tím zvyšuje její odolnost a zamezuje podráždění. Jeho základem je pokožce přirozený lipid skvalan, který spolu s vitamíny chrání pokožku před negativními vlivy zvenčí, zabraňují její iritaci a předčasnému stárnutí. Díky obsaženým UVA a UVB filtrům je krém ochranným štítem také proti zimnímu slunci především na horách. Zimní krém SynCare obstojí i v extrémních podmínkách a je vhodný také pro jemnou pokožku dětí.

  • K dostání v lékárnách a kosmetických studiích.

Jak ošetřit pleť v zimě radí Doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc., vedoucí lékařka Ambulance estetické dermatologie SynCare Brno, Pekařská 3

Zejména pro citlivou pokožku je správná volba krému zásadní. V zimě často dochází k jejímu podráždění, proto doporučuji nejen hydrataci, ale současně výživu a spolehlivou ochranu. Je důležité, aby zvolené přípravky byly trochu mastnější a na kůži vytvořily příjemný ochranný film, který neulpívá. Suché pleti nevadí ani hutnější krémy, zatímco mastné pleti postačí lehčí ochrana. Zásadou je nechat pokožku „dýchat“ a pokud jste vyznavači zimních sportů, při pobytu na horách používejte přípravky s ochranným faktorem proti slunci. Obecně platí, že ani ochranný krém by neměl na kůži vytvářet hutný mastný povlak. Ideální jsou přípravky na bázi olej – voda, které pleť nezatíží a přitom mají schopnost vysoké ochrany a pokožku současně vyživí i hydratují.


publikováno: 28. 11. 2022, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť, zima

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+