Nový krém na suchou a citlivou pokožku obličeje | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Nový krém na suchou a citlivou pokožku obličeje

10. 10. 2013

Máte citlivou, nebo dokonce hodně suchou, šupinatou a často zarudlou pokožku? Nebo se potýkáte s ekzémem? Renomovaná značka Linola s hypoalergenními léčivými a speciálními kosmetickými přípravky vám nabízí nový krém na obličej Linola Gesicht. Stejně jako u ostatních produktů řady Linola byla i zde využita jedinečná receptura s vysokým obsahem kyseliny linolové. Ta zásobuje kůži hodnotnými lipidy a chrání ji před vysušením a podrážděním. „Nenasycené mastné kyseliny působí protizánětlivě, podporují hojení a napomáhají obnovení ochranné kožní bariéry,“ konstatuje kožní lékařka Štěpánka Čapková z Fakultní nemocnice Motol, která má s přípravky značky Linola dlouhodobě velmi dobré zkušenosti.

Protizánětlivý a regenerační účinek

Kromě kvalitních lipidů obsahuje krém Linola Gesicht také extrakt z bambuckého másla, který posiluje protizánětlivý a regenerační účinek. Ovesný extrakt působí protisvědivě a glycerinová přísada pokožku dále hydratuje. Krém neobsahuje barviva, konzervanty ani minerální oleje.

Vhodný pro atopiky, děti i miminka

Značka Linola již mnoho let pomáhá pečovat o pacienty s atopickým ekzémem, lupénkou i jinými kožními chorobami. Podle lékařů právě pravidelné promazávání tzv. emoliencii (promazávací krémy) tvoří základ nezbytné péče o nemocnou pokožku. Nový krém Linola Gesicht pokožku nejen výborně promastí, ale zároveň se snadno vstřebává, a tím na delší dobu zanechává příjemně vláčný pocit. Využívat jej mohou nejen dospělí. Díky svému hypoalergennímu složení je vhodný také pro děti v podstatě od narození.

Ideální na podzim a zimu

Všichni atopici, ale i lidé s citlivou a suchou kůží určitě potvrdí, že vůbec nejvíce trpí jejich pokožka na podzim a v zimě. Mrazivé počasí venku a následné přechody do přetopených místností totiž kůži velmi vysušují. Proto je nezbytné v tomto období používat mastnější krém, který doplní chybějící lipidy. A obzvlášť se to týká kůže obličeje. Zvláštní péči přitom vyžaduje kůže malých dětí, kterou je nutné chránit již ve chvíli, kdy teplota klesne pod deset stupňů Celsia. Pětkrát tenčí dětská pokožka má totiž potíže s termoregulací a jen pravidelným promazáváním krémem s obsahem nenasycených mastných kyselin ji lze ochránit před nadměrným vysoušením a je tak zajištěna včasná obnova kožní bariéry.

  • Krém Linola Gesicht se stejně jako ostatní produkty řady Linola prodává výhradně v lékárnách za 238 Kč (50 ml). Od října v prodeji také v dárkovém vánočním balení s tělovým mlékem Linola Lotion za doporučenou cenu 498 Kč.

www.linolapro­deti.cz

https:/www.fa­cebook.com/li­nola.cz


publikováno: 10. 10. 2013, v rubrice Kosmetika
Štítky: alergie, dítě, ekzém, krása, lékárna, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+