Objevte „svatý grál“ přírodní kosmetiky – kanabigerol | Kosmetika | Trendy zdraví

Hlavní strana » Kosmetika » Článek

Objevte „svatý grál“ přírodní kosmetiky – kanabigerol

26. 7. 2021

Látka kanabigerol se vyskytuje v konopí a to v malém množství a díky tomu je poměrně vzácná. I proto jí profesionálové ve svém oboru nazývají „konopné zlato“. Rostlina, která produkuje nejvíce CBG a kterou značka Kanabigerol používá, se jmenuje Santhica. Kosmetiku ocení zejména ti, kteří mají přecitlivělou pokožku.

Jako zlato

CBG je nyní nejdražší konopnou látkou , protože konopí ji produkuje ve velmi malých procentech. Je také nesmírně obtížné kvalitní CBG sehnat. Konopáři mu dokonce dali název konopné zlato. „Věřím, že za pár let se CBG stane hlavním kanabinoidem, který si ženy oblíbí pro jeho analgetické, zklidňující a antiseptické účinky,“ říká Jiří Stabla, zakladatel kosmetické značky Kanabigerol.

Kanabigerol není určen pouze pro ženy

Výživnou směs látek mohu využívat i muži. „S parfemací jsme to nepřeháněli, protože pokožka se k ní ne vždy staví pozitivně. Takže pokud ucítíte vůni, jedná se o bylinky a jemné esenciální oleje. Vůně je tedy něžná a probouzí smysly. Abych to shrnul: jsme přírodní konopná péče plná skvělých látek, která ctí základy a filozofii Ájurvédy,“ prozrazuje Jiří Stabla, zakladatel kosmetické značky Kanabigerol.

Pozornosti by vám neměl ujít ani olej Inca Inchi, který nyní svět kosmetiky často zmiňuje jako obrovský přínos v péči o pokožku. Budu rád, když naše produkty skončí u zákazníků, kteří si je zaslouží a budou je používat na denní bázi.

Co jste možná nevěděli…

Kanabinoidy mají protizánětlivé a vyživující účinky a celkově zklidňují a rozjasňují pleť. Kůže je vybavena vitálním endokanabinoidním systémem (ECS), který pomáhá koordinovat důležité, ozdravné procesy. CBG se na tyto receptory váže, a proto si získává velkou popularitu.

Kůže je velmi často označována jako „orgán”, který je třeba chránit, protože se pod ním odehrává mnoho životně důležitých procesů. Kanabinoidy z konopí, které přímo ovlivňují tento systém, se zároveň podílí na prevenci stárnutí, mají tedy anti-age účinky. Kůže má chuť pracovat, stejně jako kanabinoidy a pokud správně zvolíte tradiční, ověřené bylinky a v nenásilné formě do nich zapracujete synergii dalších látek a olejů, vznikne vám produkt, který bude mít sílu.

Vysoký potenciál využití kanabinoidů do budoucna

Kanabinoidy se ukazují jako budoucnost v péči o pokožku. Stále vznikají nové studie, které jasně hovoří o přínosu kanabinoidů pro problematickou pleť. CBG se může také podílet na tvorbě a regeneraci kožních buněk, proto slouží jako prevence kožních onemocnění. Pomáhá vytvářet ochrannou bariéru na povrchu kůže a odstraňovat odumřelé kožní buňky. „Péče, kterou Kanabigerol nabízí, je výsledkem několika let studií, odhodlání a nalézání možností výroby konopných produktů tak, aby fungovaly. Svým zákazníkům umožňuje seznámit se s látkou CBG (kanabigerol),“ dodává Jiří Stabla, zakladatel kosmetické značky Kanabigerol.

Využití CBG nejen v kosmetice

Pokud se podíváme na kanabigerol blíže, můžeme jej cenit jako zlato. Má to svůj důvod, protože se v rostlinách téměř neobjevuje a mezi lidmi se o něm hovoří jako o velmi drahé aktivní látce z konopí. CBG ocení především lidé s poruchou centrální nervové soustavy, lidé s bolestmi a neurologickými potížemi. Dalším odvětvím, kde se kanabigerol uplatní, je gastrointestinální systém a Crohnova choroba. Kanabigerol ovlivňuje lidské tělo zvyšováním hladiny anandamidu (ten byl pojmenován jako vnitřní kanabinoid štěstí). Anandamid je v těle běžně se vyskytující endokanabinoid, který pomáhá regulovat mnoho biologických funkcí. Mohou to být například spánek, chuť nebo paměť.

www.kanabigerol.cz


publikováno: 26. 7. 2021, v rubrice Kosmetika
Štítky: krása, péče o pleť

Další články v rubrice Kosmetika:

Design: Jana Pospíšilová, Kód: Karel Koliš | Prohlášení
(c) Trendy zdraví 2009+